معرفی به دوستان اشتراک گذاری

چطور دیوار را با خیال راحت سوراخ کنیم

ردیاب

ردیاب وسیله ای برای پیدا کردن مصالح پشت دیوار می باشد

ردیاب

حتما برای شما پیش آمده که می خواهید یک سوراخ روی دیوار بزنید ولی نمی دانید پشت قسمتی که می خواهید سوراخکاری انجام دهید چه چیزی است. برای همین یا باید نقشه ساختمان را داشته باشید که زیاد عملی نمی باشد و یا وسیله ای برای تشخیص که بتوانید به راحتی مصالح پشت دیوار و یا پنل را تشخیص دهید.

دستگاه های ردیاب ابزاری هستند که در مدل های مختلف برای پیدا کردن مصالحی همچون لوله های فلزی و یا پلاستیکی، چوب، سیم برق و یا فلزات تولید شده اند. این دستگاه ها در مدل های مختلفی ساخته و تولید شده اند که برای فقط برای تشخیص و برخی برای میزان عمق می باشند.

هر کدام از این دستگاه ها کارایی و عمق های متفاوتی دارند که می توان به مدل های مختلفی اشاره کرد. شرکت های مختلفی در این زمینه کار کرده اند و ابزار های مختلفی را تولید کرده اند ولی شرکت بوش در این زمینه بسیار متنوع کار انجام داده و یک سری کامل از این ردیاب ها را بر اساس نوع سلیقه طراحی و تولید کرده اند.

ردیاب های بوش در مدل های

  • تشخیص برق و فلز
  • تشخیص برق و فلز و چوپ
  • تشخیص برق و فلز و چوب و پلاستیک
  • تشخیص و عمق سنجی برق و فلز و چوب و پلاستیک

مدل های 1 تا 3 همانطور که در بالا عنوان شده است فقط مواد نام برده را تا عمق تعیین شده در دستگاه را ردیابی می کند. ولی در مورد آخر به غیر از تشخیص، عمق و میزان انجام سوراخکاری هم به ما نشان می دهد.

برخی از مدل ها می توانید تعیین کنید که چه مصالحی را پیدا کند و در برخی هر یک از موارد که می تواند پیدا کند را آلارم می دهد. در مورد سیم بر به این گونه است که در مدل هایی از ردیاب فقط سیم دارای جریان برق را ردیابی می کند و در برخی هر نوع سیم بدون جریان یا با جریان را پیدا می کند.

در پان این نکته مهم است که برای ردیابی بهتر است از هر 4 طرف اسکن انجام شود یعنی بالا پایین و چپ، راست که این کار باعث می شود کل محیط مرد نظر را کامل اسکن کرده باشید.

 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha