معرفی به دوستان اشتراک گذاری

یک نیمکت فضای باز با طراحی متفاوت بسازید

با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با تکه های چوب یک نیمکت فضای باز با طراحی زیبا و منحصربفرد بسازید.

یک نیمکت فضای باز با طراحی متفاوت بسازید

تکه های کوچک چوب را دور نریزید؛ با آن ها می توانید یک اثر چوبی بسیار زیبا بسازید. با اضافه الوارهای چوبی که از ساخت وسایل چوبی به دست می آیند می توان وسایل خلاقانه ای ساخت که این نیمکت فضای باز می تواند یک کار خلاقانه با آن ها باشد. برای ساخت این نیمکت چوبی چه وسایل و ابزارآلاتی مورد نیاز است؟ باید از کجا شروع کنیم؟ با وبلاگ ایران بوش همراه باشید.

 

وسایل و ابزارآلات مورد نیاز

برای ساخت این نیمکت فضای باز به یک دریل شارژی، اره فارسی بر، سنباده لرزان، تعدادی الوار چوب در سایز های مختلف، تعدادی پیچ در سایز های مختلف، روغن جلا، چسب چوب، اسکنه و قلمو یک بار مصرف نیاز است.

 

قاب اصلی نیمکت را بسازید

با چهار تکه از الوار های چوب یک مستطیل ساده بسازید. پس از اتصال الوار ها به یکدیگر و ساخت قاب اصلی نیمکت دو تکه الوار را به عنوان تیر عرضی پشتی در زاویه مورد نظر به قاب نیمکت چوبی متصل کنید.

 

نیمکت فضای بازنیمکت چوبی

 

پایه ها و تکه های محافظتی را بسازید

این نیمکت فضای باز به شش پایه نیاز دارد. چهار پایه بلند که به گوشه های قاب اصلی با پیچ و چسب چوب به قاب اصلی متصل می شوند. و دو پایه کوتاه که به وسط قاب پیچ می شوند. مطابق شکل تعدادی الوار در عرض الوار های قاب اصلی به عنوان تکه های محافظتی برای وسط قاب اصلی و پشت نیمکت تهیه می شوند. تکه های محافظتی وسطی به پایه های وسطی پیچ می شوند. تکه های محافظتی پشتی را نیز به با پیچ و چسب چوب به تیرهای عرضی پشتی متصل می کنیم.

 

ساخت نیمکت فضای باز

نیمکت

ساخت نیمکت چوبی

 

نشیمنگاه، پشتی و دسته های را بسازید

ابتدا الوار های مورد نیاز برای ساخت نشیمنگاه، پشتی و دسته ها را آماده کرده آن ها سنباده بزنید. می توانید برای زیبایی بیشتر آن ها رنگ بزنید. حال نشیمنگاه را به قاب اصلی متصل کنید. الوار های چوب را با دقت به دو طرف نیمکت پیچ کنید. برای این که الوارها به خوبی بین پایه ها و قاب پشتی قرار بگیرند لازم است شیار هایی بر در گوشه های آن ها ایجاد کنید.

برای ساخت قسمت پشتی ابتدا دو سر تمامی الوارها را در زاویه تیر های عرضی پشتی برش دهید تا قسمت پشتی به خوبی به قسمت نشیمنگاه نیمکت متصل شود. حال الوارها را به پشت نیمکت وصل کنید و در نهایت با استفاده از یک الوار اضافی قسمت پشتی نیمکت را به قسمت نشیمنگاه وصل کنید.

نیمکت 

نشیمنگاه نیمکت

دسته نیمکت فضای باز

 

سنباده بزنید، رنگ کنید و در نهایت روغن بزنید.

تمامی الوارهای نیمکت فضای باز مورد نظر را سنباده بزنید. به ویژه قسمت های برآمدگی و دندانه های الوارها را به خوبی سنباده بزنید. دو لایه رنگ برای زیبایی بیشتر کافی است. پس از خشک شدن کامل نیمکت باید آن را با استفاده از قلمو یک بار مصرف سه لایه روغن بزنید. فاصله زمانی بین هر لایه روغن 4 ساعت است. پس از خشک شدن هر لایه الوار ها را سنباده بزنید. در زمان روغن زدن حتما به گوشه ها و شیار های نیمکت توجه داشته باشید. پس از 24 ساعت نیمکت کاملا خشک شده و آماده است. می توانید از این نیمکت فضای باز در تراس، حیاط و... استفاده کنید.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha