معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه دریل شارژی بوش مدل gsb 120 li و آاگ مدل bsb 12c2

مقایسه دریل شارژی بوش مدل gsb 120 li و آاگ مدل bsb 12c2

اگر یک نجار حرفه ای، نصاب کابینت و نصاب درب و پنجره باشید حتما به یک دریل شارژی نیاز پیدا خواهید کرد. دریل شارژی از انواع دریل ها است که انرژی مورد نیاز خود را از باتری لیتیومی یا کادمیومی تامین می کند و برای استفاده از آن نیاز به پریز برق و دسترسی به برق شهری نیست. بنابراین در هر موقعیتی و محیطی می توان از آن استفاده کرد. به طور کلی از دریل های شارژی با توجه به قدرت و کارایی که دارند در مصارف مختلف از جمله سوراخکاری سطوح فلزی، چوبی، پلاستیکی و مصالح ساختمانی و باز و بسته کردن انواع پیچ در سایز های مختلف استفاده می شود. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم دو مدل حرفه ای و کار آمد دریل شارژی محصول دو شرکت معتبر بوش و آاگ را با یکدیگر مقایسه کنیم. در ادامه دریل شارژی بوش مدل gsb 120 li و دریل شارژی آاگ مدل bsb 12c2 در تمامی زمینه ها با یکدیگر مقایسه می کنیم تا ببینیم کدام مدل انتخاب بهتری خواهند بود.

 

موتور و گیربکس

موتور قدرتمند هر دو مدل دارای ولتاژ ورودی 12 ولت است در واقع انرژی مورد نیاز موتور هر دو مدل توسط باتری 12 ولت تامین می شود. هر دو مدل دریل پیچ گوشتی شارژی دارای گیربکس قدرتمند دو وضعیتی هستند. در واقع می توان سرعت دستگاه را در دو وضعیت تنظیم کرد.

 

بهره مندی از مکانیزم ضربه ای

هر دو مدل دارای مکانیزم ضربه ای هستند. با برخورداری از گیربکس دو وضعیتی می توان از دستگاه در حالت چکشی نیز استفاده نمود تا عملیات سوراخکاری با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود. حداکثر نرخ ضربه در مدل بوش برابر با 18750 ضربه در دقیقه و در مدل آاگ معادل 22500 ضربه در دقیقه است. بنابراین مدل آاگ در مقایسه با مدل بوش دارای نرخ ضربه بیشتری است و در نتیجه قدرت نفوذ و سوراخکاری بالاتری نیز دارد.

 

قابلیت کنترل سرعت در 2 دور

به دلیل برخورداری از گیربکس دو سرعته می توان سرعت چرخش سه نظام را در هر دو مدل تنظیم کرد. سرعت دریل شارژی بوش در دور 1 از 0 تا 400 دور در دقیقه و در دور 2 از 0 تا 1300 دور در دقیقه قابل تنظیم است. سرعت چرخش سه نظام در دریل شارژی آاگ در دور 1 از 0 تا 400 و در دور 2 از 0 تا 1500 دور در دقیقه قابل کنترل است. بنابراین مدل آاگ در مقایسه با مدل بوش دارای حداکثر سرعت بالاتری است.

 

سیستم تنظیم گشتاور (ترکمتر)

با بهره مندی از این سیستم می توان میزان نیروی لازم برای باز و بسته کردن پیچ را تنظیم کرد. مدل بوش دارای حداکثر گشتاور اعمالی 28 نیوتون متر است که در 20 حالت مختلف قابل تنظیم است. مدل آاگ نیز دارای حداکثر گشتاور 32 نیوتون متر است.

 

سه نظام

هر دو مدل دارای سه نظام اتوماتیک پلاستیکی با ظرفیت ابزار گیری 10 میلیمتر هستند. می توان انواع مته و سری پیچ گوشتی را بر روی سه نظام این دو مدل سوار کرد.

 

منبع تغذیه

هر دو مدل دریل پیچ گوشتی شارژی از باتری لیتیوم یون با ولتاژ 12 ولت تغذیه می شوند. باتری مدل بوش دارای ظرفیت 1.5 آمپر ساعت و باتری مدل آاگ دارای ظرفیت 2 آمپر ساعت می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha