معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه تراز لیزری بوش مدل gcl 2-15 و مدل gcl 2-15 g

مقایسه تراز لیزری بوش مدل gcl 2-15 و مدل gcl 2-15 g

تراز لیزری در گروه ابزارآلات اندازه گیری قرار می گیرد. به دلیل دقت و سرعت بالای اندازه گیری از این دستگاه در پروژه های ساختمانی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در نصب کابینت، پارکت، دیوار های کاذب و کاغذ دیواری و همچنین برای تشخیص هم راستایی دو شیء مانند دو پنجره یا دو قفسه در کنار هم از تراز لیزری استفاده می شوند. در این مقاله قصد معرفی و مقایسه دو مدل حرفه ای و پرطرفدار تراز لیزری بوش را داریم. تراز لیزری بوش مدل gcl 2-15 و مدل gcl 2-15 g که البته مدل gcl 2-15 g از مدل های جدید تراز لیزری شرکت بوش است و از تکنولوژی خاص نور لیزر سبز بهره می برد. در ادامه همراه ما باشید.

 

عملکرد، محدوده کاری و دقت

هر دو مدل ابزار اندازه گیری بوش دارای دامنه اندازه گیری 15 میلیمتر هستند. دامنه اندازه گیری در هر دو دستگاه با بهره مندی از گیرنده تا 50 متر قابل افزایش است. مدل gcl 2-15 در مقایسه با مدل gcl 2-15 g دارای دقت بالاتری است که البته این اختلاف بسیار کم است؛ در مدل مدل gcl 2-15 دقت اندازه گیری برابر با +- 3 میلیمتر و در مدل gcl 2-15 g معادل +-4 میلیمتر در هر متر است. هر دو تراز لیزری از نوع ترکیبی و دارای یک خط افقی، یک خط عمودی و 2 نقطه در بالا و پایین هستند.

 

منبع تغذیه

هر دو مدل از 3 عدد باتری قلمی با ولتاژ 3 ولت و ظرفیت 1.5 آمپر ساعت به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. با هر بار تعویض باتری این دو مدل می توان تا 6 ساعت در حالت خط متقاطع و حالت نقطه ای، تا 8 ساعت در حالت خط متقاطع، تا 10 ساعت در حالت خطی و نقطه ای، تا 12 ساعت در حالت خطی و تا 22 ساعت در حالت نقطه ای از آن ها استفاده کرد.

 

کلاس لیزر 2

هر دو مدل تراز لیزری بوش دارای کلاس لیزر 2 هستند که برای چشم خطر بسیار کمی دارند. در واقع اگر به به صورت آنی به لیزر کلاس 2 نگاه کنید برای چشم خطری نخواهد داشت اما نگاه کردن به آن در یک مدت زمان پیوسته و طولانی ممکن است به چشم آسیب وارد کند.

 

تکنولوژی نور لیزر

تفاوت اصلی دو مدل در همین ویژگی است. مدل gcl 2-15 g که مدل جدیدتری است از تکنولوژی نور لیزر سبز برخوردار است. با بهره مندی از تکنولوژی نور لیزر سبز رنگ دید کاربر تا 4 برابر بهتر می شود. مدل gcl 2-15 اما از تکنولوژی نور لیزر قرمز بهره می برد. 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha