معرفی به دوستان اشتراک گذاری

چگونه یک صندلی نیمکتی با پایه های ذوزنقه بسازیم؟

چگونه یک صندلی نیمکتی با پایه های ذوزنقه بسازیم؟

علاقه مند به ساخت وسایل چوبی هستید؟ می خواهید وسیله ای چوبی بسازید که علاوه بر طراحی زیبا و خلاقانه کاربردی نیز باشد؟ پس بیایید با هم یک صندلی نیمکتی با پایه های ذوزنقه بسازیم. از این صندلی نیمکتی (مبل نیمکتی) می توان در فضای خالی منازل، محل کار و... استفاده کرد. در ادامه این مقاله وبلاگ ایران بوش نحوه ساخت این وسیله چوبی را گام به گام آموزش داده و در پایان نیز یک ویدئو آموزشی در همین مورد قرار داده ایم تا به طور کامل با روند ساخت این نیمکت چوبی آشنا شوید.

 

گام اول؛ ابزار های مورد نیاز را تهیه کنید.

برای ساخت این محصول به یک سری ابزار نجاری نیاز دارید که از جمله آن ها می توان به اره گرد بر، اره گندگی، اره میزی، اره فارسی بر، سنباده لرزان و دریل شارژی اشاره کرد.

 

گام دوم؛ یک در کهنه پیدا کنید و آن را به تخته رویی نیمکت تبدیل کنید.

یک در قدیمی و کهنه که دیگر عمر آن به پایان رسیده است را پیدا کنید. از پنل وسطی این در برای ساخت تخته رویی نیمکت استفاده می کنیم. برای جدا کردن قرنیز های دور این در و سالم در آوردن پنل وسطی آن از یک اره گرد بر استفاده می کند. چیزی که در این بخش بسیار اهمیت دارد سالم در آمدن پنل وسطی درچوبی است. برای از بین بردن روکش خارجی چوب و صاف و یک دست کردن بهتر از قطععات چوب را از اره گندگی عبور دهید تا مانند یک چوب خام و آماده مورد استفاده قرار گیرند. البته توجه داشته باشید از این کار حتما میخ ها و لولا را از قطعات چوب جدا کنید.

 

گام سوم؛ تخته رویی نیمکت را آماده و مونتاژ کنید.

گوشه های قطعات چوبی که آماده کرده اید را به کمک اره میزی به شکل مربع در آورید. طرف های مقابل باید با یکدیگر موازی باشند. پس از آماده کردن الوار ها آن را با چسب به هم بچسبانید و با پیچ دستی به خوبی سفت کنید و چندین ساعت منتظر بمانید تا کاملا خشک شوند.

 

گام پنجم؛ پایه های ذوزنقه ای را آماده و مونتاژ کنید.

از تکه چوب های باقی مانده استفاده کنید؛ آن ها را چندین بار از اره گندگی عبور دهید تا صاف و یکدست شوند. اره میزی را در زاویه 85 درجه تنظیم کرده و هر دو طرف الوار ها را برش دهید. سوراخ هایی را مطابق با زاویه 85 درجه ایجاد کنید. با ایجاد این سوراخ ها می توانید پایه های را بع یکدیگر پیچ کنید سپس چند تکه چوب داخل سوراخ ها بچسبانید تا سوراخ ها مخفی بمانند. نکته بسیار مهم در این بخش تنظیم کردن پایه ها به نحوی است که لبه هایشان بر میز عمود باشد تا هنگام ایجاد سوراخ و اتصال به تخته رویی مشکلی ایجاد نشود. در پایان تمامی پایه های را سنباده بزنید.

 

گام ششم؛ صندلی نیمکتی را کامل کنید.

پس از خشک شدن چسب ها حالا تخته رویی نیمکت شما آماده است کافی است آن را به کمک اره میزی در ابعاد دقیق برش دهید و محل اتصال پایه ها به تخته رویی را به کمک دریل شارژی و با مته کانترسینک سوراخ کنید. سپس تخته رویی را سنباده زده و پرداخت کنید. بهتر است قبل از اتصال پایه ها به تخته رویی آن ها را با چند لایه رنگ مشکی زیبا کنید و سپس آن را بر روی تخته رویی قرار داده و پیچ کنید. حالا نیمکت شما آماده است و می توانید از آن در فضای خانه و محل کار استفاده کنید.

 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha