معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه فرز انگشتی بوش مدل ggs 28 ce bosch و متابو مدل ge 710 compact

مقایسه فرز انگشتی بوش مدل ggs 28 ce bosch و متابو مدل ge 710 compact

فرز انگشتی از پرکاربرد ترین ابزارهای برقی است که جهت مصارف مختلف از جمله برشکاری، حکاکی، طراحی، از بین بردن زنگار فلزات، معرق کاری، منبت کاری و... مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم دو مدل پرطرفدار فرز انگشتی محصول دو شرکت بوش و متابو را از جنبه های مختلف از جمله توان ورودی، قدرت موتور، مشخصات ظاهری و امکانات و قابلیت ها با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

قدرت موتور و عملکرد

هر دو مدل فرز انگشتی از موتور قدرتمند برخوردار هستند. توان ورودی در فرز انگشتی بوش مدل ggs 28 ce bosch برابر با 650 وات و در فرز انگشتی متابو مدل ge 710 compact معادل 710 وات است. حداکثر قطر ابزار سنگ زنی در مدل بوش برابر با 50 میلیمتر و در مدل متابو برابر با 43 میلیمتر است.

 

سیستم کنترل سرعت

خوشبختانه هر دو مدل فرز انگشتی دارای کلید الکترونیکی جهت تنظیم سرعت چرخش کولت است. سرعت مدل ge 710 compact متابو از 13000 تا 34000 دور در دقیقه و سرعت مدل ggs 28 ce بوش از 10000 تا 28000 دور در دقیقه قابل تنظیم است. سیستم کنترل سرعت یک ویژگی فوق العاده کاربردی برای فرزهای انگشتی است تا کاربر بتواند سرعت مناسب برای مصرف خود را تعیین کند.

 

سیستم KickBack Control

با بهره مندی از این سیستم هنگام گیر کردن ابزار در سطح کار دستگاه به طور خودکار خاموش شده تا به دستگاه و کاربر آسیبی وارد نشود. سیستم KickBack Control در مدل بوش به کار رفته اما مدل متابو فاقد آن است.

 

سیستم تثبیت کننده الکترونیکی

این سیستم هم فقط در مدل بوش دیده می شود. با برخورداری از این سیستم سرعت دستگاه در تمامی مراحل عملیات و تحت فشار کاری نیز پایدار می ماند و افت نمی کند.

 

سیستم خنک کننده مستقیم

بر روی بدنه هر دو مدل یک طراحی ویژه برای تهویه هوای داخل دستگاه و خنک کردن موتور انجام شده است. با بهره مندی این سیستم خنک کننده از افزایش بیش از حد دمای موتور جلوگیری شده و در نتیجه طول عمر آن افزایش می یابد. مدل بوش دارای دو قابلیت دیگر است که مدل متابو از آن برخوردار نیست؛ قابلیت استارت نرم و خاموش شدن خودکار دستگاه در صورت اضافه بار بیش از حد است.

 

طراحی ظاهری ارگونومیک

هر دو مدل فرز انگشتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند از نوع گلو کوتاه هستند؛ بنابراین در فضاهای محدود و محیط های تنگ کاربر را کمی به زحمت خواهند انداخت. فرز انگشتی بوش جهت انجام انواع عملیات سنگ زنی دارای طراحی جمع و جور و ارگونومیک است.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha