معرفی به دوستان اشتراک گذاری

چگونه یک قفسه کتاب شناور با طراحی متفاوت بسازیم؟

چگونه یک قفسه کتاب شناور با طراحی متفاوت بسازیم؟

ساخت وسایل چوبی مانند یک قفسه کتاب می تواند یک تجربه لذت بخش برای هر فردی باشد. یک وسیله چوبی که در عین سادگی، کاربردی و متفاوت باشد. در این مقاله بلاگ ایران بوش قصد داریم نحوه ساخت قفسه کتاب شناور چوبی با طراحی مربعی را به شما آموزش دهیم. این قفسه کتاب شناور دارای هندسه خاص و متفاوتی است و از تخته چندلا ساخته می شود. این قفسه کتاب چوبی با اتصال پیچ های منفی بر روی دیوار شناور می ماند.

 

گام اول؛ وسایل مورد نیاز را تهیه کنید.

در قدم باید بدانید برای تهیه این وسیله چوبی به چه ابزارهای نیاز دارید. یک تخته چند لایی 18 میلیمتری (3.4 اینچ)، چسب چوب، پیچ دستی (گیره چوب)، دریل ساده، سنباده لرزان و اره گرد بر ابزارهایی است که در ساخت این محصول به کار می روند. 

 

گام دوم؛ تخته را علامت گذاری کرده و برش دهید.

تخته 3.4 اینچی مورد نظر را در لایه هایی به عرض 40 میلیمتر برش دهید. برای اینکار محل برش را با چسب عریض علامت گذاری کنید و سپس از اره گرد بر برای برش دقیق و تمیز استفاده کنید. بهتر است با پیچ دستی محل برش را محکم کنید تا قطعه کار حین برش جابجا نشود.

 

گام سوم؛ لایه ها را به هم بچسبانید و برش دهید.

با انجام گام دوم چهار تکه چوب تهیه می شود و باید این چهار تکه چوب را در دو قالب به یکدیگر بچسبانیم. برای این کار از کاغذ مومی استفاده می کنیم. ابتدا دو لایه را با کاغذ مومی به یکدیگر می چسبانیم و سپس دو تکه دیگر را نیز با یکدیگر می چسبانیم در نهایت هر دو قالب را با استفاده از پیچ دستی می بندیم با اتصال محکم شود.  این قالب ها دارای طول 600، عرض 40 و ضخامت 36 میلیمتر هستند. پس از چند ساعت این دو قالب را به کمک اره گرد بر به طول 250 میلیمتر برش می دهیم تا چهار الوار 250 میلیمتری برای ساخت مربع تهیه شود. پس از برش تمامی الوارها به کمک سنباده لرزان صیغل دهید.

 

گام چهارم؛ با دریل دو سوراخ ایجاد کنید.

برای این کار باید جای مته کاری را بر روی یکی از قطعات مشخص کنید. سوراخ ها باید در فواصل یکسان از طول الوار مشخص شوند. برای مته کاری ابتدا از یک مته باریک و سپس از یک مته کانترسینک استفاده کنید. سوراخ ها در دو جهت مختلف ایجاد شود (یکی از پشت و دیگری از جلو).

 

گام پنجم؛ یک مربع بسازید.

با اتصال 4 لایه چوب به یکدیگر یک مربع بسازید. با استفاده از چسب چوب لایه های را با دقت به یکدیگر وصل کنید و باید دقت کنید که لایه ها تراز باشند. سپس دور تا دور آن ها را با گیره محکم ببندید تا چسب خشک شود. حالا قفسه شما آماده است. قفسه را سنباده بزنید و آن را با چند لایه لاک چوب زیبا کنید. در نهایت قفسه را از طریق دو سوراخی که ایجاد شده به دیوار پیچ کنید.

 

نظرات

 
   
 
Captcha