معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه متر لیزری بوش مدل glm 30 و glm 40

مقایسه متر لیزری بوش مدل glm 30 و glm 40

متر لیزری از پرکاربرد ترین ابزارهای اندازه گیری در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان و معماری است. با ارسال یک پالس لیزر از طریق باریکه پرتو می توان به تعیین فاصله اجسام مختلف پرداخت. متر لیزری در مقایسه با متر های معمولی دارای دقت و سرعت اندازه گیری بالا است. متر های لیزری دارای دقت بالای 2 میلیمتر هستند. اکثر مدل های متر لیزری دارای کلاس لیزر 2 و طراحی جمع و جور و سبک هستند. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم امکانات و قابلیت های دو مدل حرفه ای متر لیزری بوش را با یکدیگر مقایسه کنیم. متر لیزری مدل glm 30 و glm 40 بوش دو مدل پرفروش و پرطرفدار در بازار ابزارآلات هستند.

 

دامنه و دقت اندازه گیری

دامنه اندازه گیری در هر دو مدل از 0.15 متر شروع شده و در مدل glm 30 تا 30 متر و در مدل glm 40 تا 40 متر می رسد. دقت اندازه گیری در مدل glm 30 در محدوده 1.5 +- میلیمتر و در مدل glm 40 در محدوده 2 +- میلیمتر است. بنابراین متر لیزری 40 متری بوش دارای دقت اندازه گیری بالاتری است.

 

منبع تغذیه

منبع تغذیه یک متر لیزری از مهم ترین فاکتورهای خرید آن است. برخی متر های لیزری از باتری قلمی و برخی دیگر از باتری لیتیوم یون به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. هر دو مدل متر لیزری بوش از 2 عدد باتری نیم قلمی LR03 با ولتاژ 1.5 ولت به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند.

 

مقدار حافظه و کلاس لیزر

هر دو مدل دارای لیزر با کلاس 2 هستند که در مقایسه با لیزرهای دیگر دارای خطر کمتری برای چشم هستند. در مدل glm 40 می توان 10 عملیات آخر را ذخیره کرد اما مدل glm 30 قادر است تنها 2 عملیات آخر را در حافظه خود ذخیره کند.

 

دارای استاندارد IP 54

با برخورداری از استاندارد IP 54 در هر دو دستگاه می توان از آن ها در شرایط آب و هوایی مرطوب و پر گرد و غبار استفاده کرد.

 

غیر فعال سازی خودکار و حداکثر زمان اندازه گیری

حداکثر زمان اندازه گیری در هر دو مدل متر لیزری بوش 4 ثانیه است. هر دو ابزار اندازه گیری پس از گذشت 5 دقیقه به صورت خودکار خاموش می شوند تا در مصرف انرژی باتری صرفه جویی شود.

 

مشخصات ظاهری

هر دو مدل دارای طراحی جمع و جور و وزن سبک هستند. متر لیزری glm 30 بوش دارای ابعاد 100 در 40 میلیمتر و متر لیزری glm 40 بوش دارای ایعاد 105 در 41 میلیمتر است. وزن هر دو دستگاه معادل 0.09 کیلوگرم است. این ابزارهای اندازه گیری به قدری کوچک هستند که به راحتی درون جیب جا می گیرند و جابجایی آن ها بسیار آسان است. با این وجود به همراه کیف حمل به کاربران عرضه می شوند تا در برابر ضربات احتمالی محافظت شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha