معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه مینی فرز بوش مدل gws 13-125 cie و آاگ مدل ws 12-115

مقایسه مینی فرز بوش مدل gws 13-125 cie و آاگ مدل ws 12-115

مینی فرز ها از جمله ابزارهای چند کاره هستند و در مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله کاربردهای مینی فرز می توان به برش و ساب انواع فلز از جمله استیل، برشکاری بر روی انواع سنگ و مصالح ساختمانی از جمله سیمان، گچ و آجر، تیز کردن تیغه ها، رنگ زدایی و زنگ زدایی از سطوح مختلف اشاره کرد. اما اکنون در این مقاله وبلاگ ایران بوش به معرفی و مقایسه دو مدل مشهور و قدرتمند مینی فرز محصول دو شرکت بوش و آاگ می پردازیم. این دو مدل مینی فرز از امکانات و قابلیت های فوق العاده ای بهره مند اند؛ برخورداری از این ویژگی های خاص نیز موجب شهرت آن ها در بین مصرف کنندگان شده است. اگر برای خرید این دو مدل مردد هستید و نمی دانید دقیقا کدام مدل برای شما انتخاب بهتری است پس تا پایان همراه ما باشید.

 

معرفی مینی فرز بوش مدل gws 13-125 cie

این ابزار برقی از پرفروش ترین مدل های مینی فرز سایت ایران بوش است. مینی فرز بوش مدل gws 13-125 cie به موتور قدرتمند با توان ورودی 1300 وات مجهز می باشد. این محصول دارای دو ویژگی شاخص بهره وری بالا و بهترین محافظت از کاربر است. موتور این مینی سنگ قادر است صفحه 125 میلیمتری را با سرعت حداکثر 11500 دور در دقیقه به چرخش در آورد.

 

معرفی مینی فرز آاگ مدل ws 12-115

ابزاری قدرتمند و ایده آل برای برشکاری، ساب زنی و پرداخت سطوح مختلف فلزی است. مینی فرز آاگ مدل ws 12-115 دارای قابلیت های ویژه ای از جمله سیستم ضد لرزش و قدرت و کنترل عالی است. این مینی سنگ به موتور قدرتمند 1200 وات و صفحه برش به قطر 115 میلیمتر مجهز می باشد.

 

عملکرد و قدرت موتور

توان ورودی مدل بوش در مقایسه با مدل آاگ بالاتر است. هر دو مدل مینی سنگ برای برش سطوح مختلف فلز، سنگ، مصالح ساختمانی و پلاستیک مناسب هستند. در هر دو مدل قدرت موتور به طور مناسب به چرخ دنده ها منتقل شده تا سرعت چرخش صفحه برش در تمامی مراحل برش پیدار باشد. 

 

سیستم کنترل سرعت

قابلیت کنترل سرعت یک ویژگی عالی برای مینی فرز است که مدل بوش از آن برخوردار است. به کمک کلید دیمردار به کار رفته در مدل بوش می توان سرعت چرخش صفحه برش را از 2800 تا 11500 دور در دقیقه در مصارف مختلف تنظیم کرد. متاسفانه مدل آاگ فاقد سیستم کنترل سرعت است. این دستگاه دارای سرعت ثابت 11000 دور در دقیقه در حالت آزاد است.

 

سیستم ضد لرزش 

یک سیستم جدید و بسیار کاربردی است که به افزایش رندمان کاری و بهبود عملکرد دستگاه کمک می کند. با بهره مندی از این سیستم از ایجاد لرزش و انتقال آن به کاربر جلوگیری شده و در نتیجه کار با سهولت بیشتر و راندمان بالاتری انجام می شود. مدل بوش دارای سیستم ضد لرزش AVR و مدل آاگ دارای سیستم د لرزش AVS است که تفوت چندانی با یکدیگر نداشته و هر دو وظیفه مشابهی دارند.

 

سیستم خنک کننده مستقیم

طراحی قسمت تهویه هوا بر روی بدنه هر دو دستگاه موجب خنک کردن موتور و سایر قطعات شده و از گرم شدن بیش از حد آن ها جلوگیری می شود. با برخورداری از این قابلیت طول عمر موتور و قطعات آن تاحد قابل توجهی افزایش می یابد.

 

سیستم محافظت از استارت مجدد

یک سیستم ایمنی پیشرفته در مینی فرز مدل gws 13-125 cie بوش است. این سیستم از روشن شدن خودکار دستگاه پس از قطع و وصلی برق جلوگیری کرده و ضریب ایمنی استفاده از دستگاه را افزایش می دهد.

 

قابلیت قفل سوییچ در حالت روشن

هر دو مدل دارای این ویژگی مهم و کاربردی هستند. با برخورداری از این سیستم می توان صفحه برش را بدون نیاز به آچار و یا ابزاری خاصی و به سهولت تعویض نمود.

 

سیستم محافظت در برابر بار اضافی و سیستم سافت استارت

دو قابلیت کاربردی و مهم که تنها در مدل بوش دیده می شوند. سیستم سافت استارت از ایجاد لرزش در هنگام راه اندازی دستگاه جلوگیری کرده و در واقع به افزایش کنترل ابزار توسط کاربر کمک می کند. سیستم محافظت در برابر بار اضافی نیز موجب افزایش طول عمر موتور ابزار می شود. این سیستم هنگام وارد شدن فشار بیش از حد به موتور دستگاه را به طور اتوماتیک خاموش می کند. 

 

طراحی ظاهری و ارگونومی

هر دو مدل تا حد ممکن کم حجم و سبک ساخته شده اند. قسمت انتهایی هر دو مدل دارای روکش لاستیکی ضد تعریق است تا کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند. دسته کمکی (دسته جانبی) در هر دو جهت دستگاه قابل نصب هستند. دسته کمکی نیز دارای طراحی ارگونومیک و ضد لغزش است.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha