معرفی به دوستان اشتراک گذاری

راهنمای خرید فرز نجاری

هر آنچه باید در مورد خرید فرز نجاری بدانید

راهنمای خرید فرز نجاری

اگر در کار خود با چوب سر و کار دارید  پس حتما به یک فرز نجاری پیدا خواهید کرد. به کمک یک فرز نجاری کارآمد و پبشرفته می توان انواع طراح ها و مدل های جدید را بر روی قطعات چوبی پیاده کرد و اثری زیبا و گران قیمت ساخت. این ابزار دارای گستره کاری متنوعی است و در مصارف مختلف مرتبط با صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای این ابزار نجاری می توان به شکل دادن به لبه ها، فورم ها و قوس های چوبی، ایجاد اتصالات چوبی و صیغل کاری و ایجاد طرح بر روی قطعات چوبی اشاره کرد. اگر قصد خرید فرز نجاری را دارید باید برخی نکات و فاکتور های مهم از جمله قدرت، نحوه عملکرد، قابلیت کنترل سرعت و میران آن، ایمنی و راحتی و... اشاره کرد.

 

قدرت و توان موتور فرز نجاری

قدرت و توان موتور یک ابزار برقی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب و خرید آن محسوب می شود. هر چه قدرت موتور بالاتر باشد عملکرد دستگاه بهتر و راندمان کاری بالاتر است. مدل های فرز نجاری موجود در بازار دارای قدرت 1 اسب بخار و در مدل های قدرتمند تا 3.5 اسب بخار می رسند. توان ورودی موتور این ابزارها در بازه 500 تا 2100 وات است. اگر برای مصارف سبک مانند لبه زنی به یک فرز نجاری نیاز دارید، یک فرز نجاری با توان و اسب بخار پایین برای شما مناسب خواهد بود. برای مصارف سنگین تر و فعالیت ها حجم بالا بهتر است از دستگاه های با توان و قدرت بالاتر استفاده کنید.

 

سیستم تنظیم سرعت

برخی از مدل های فرز نجاری از سستم کنترل سرعت برخوردار هستند. به کمک این قابلیت می توان سرعت دستگاه را متناسب با نوع عملیات تنظیم کرد و از سرعت متناسب با قطعه چوب و نوع کار بهره گرفت. با مطالعه برچسب مشخصات دستگاه می توان به میزان سرعت آن ها که بر حسب دور در دقیقه مشخص شده است پی برد. 

 

قابلیت اتصال به جاروبرقی

برخی مدل های فرز نجاری دارای قستمی برای اتصال مکنده یا جاروبرقی صنعتی هستند. با بهره مندی از این قابلیت می توان گرد و غبار ناشی از فرایند کار را جمع آوری نموده و از پخش شدن آن در محیط کار جلوگیری کرد. با جمع آوری گرد و غبار به کمک مکنده از ورود آن به داخل دستگاه جلوگیری شده و در نتیجه طول عمر قطعات داخلی آن افزایش می یابد.

 

سیستم سافت استارت 

بهره مندی از سیستم سافت استارت برای یک فرز نجاری یک امتیاز بزرگ تلقی می شود. با بهره مندی از این سیستم از انتقال لرزش به دست کاربر هنگام روشن شدن دستگاه جلوگیری شده و در نتیجه تمرکز و دقت کاربر هنگام آغاز کار حفظ می شود. برخورداری از این قابلیت مهم موجب افزایش راندمان کاری و کنترل ابزار توسط کاربر می شود.

 

طراحی ارگونومیک و سبک

دسته فرز نجاری باید دارای طراحی ارگونومیک و ترجیحا دارای روکش لاستیکی نرم باشد. طراحی ارگونومیک دسته از بروز خستگی در کار مداوم و طولانی مدت جلوگیری کرده و روکش لاستیکی از تعریق و لغزش دست کاربر جلوگیری می کند. هر چه ابزار سبک تر و جمع و جور تر باشد کنترل آن برای کاربر آسان تر است.

 

چراغ LED

البته این قابلیت از فاکتورهای مهم در خرید فرز نجاری محسوب نمی شود اما می تواند یک ویژگی مفید و کاربردی باشد. این قابلیت در محیط های کم نور و در زوایایی که نور به خوبی وجود ندارد اهمیت پیدا می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha