معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه متر لیزری بوش مدل GLM 50 C و دیوالت مدل DW03050XJ

مقایسه متر لیزری بوش مدل GLM 50 C و دیوالت مدل DW03050XJ

متر لیزری یک ابزار اندازه گیری پرکاربرد و محبوب که جهت اندازه گیری مواد مختلف با دفت و سرعت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های یک متر لیزری کارآمد و حرفه ای می توان به کیفیت و دقت بالای اندازه گیری، حافظه داخلی بالا، توانایی محاسبات مختلف از جمله محاسبه حجم، محیط، مساحت و فیثاغورث اشاره کرد. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد معرفی و مقایسه دو مدل حرفه ای و پرطرفدار متر لیزری محصول دو شرکت شناخته شده بوش و دیوالت را داریم. دو مدل متر لیرزی که از تمام تمام ویژگی های مذکور در بالا برخوردار هستند. 

 

معرفی متر لیزری بوش مدل GLM 50 C

از مشهور ترین مدل های متر لیزری بوش که دارای برد اندازه گیری 0.05 میلیمتر تا 50 متر و دقت اندازه گیری 1.5+- میلیمتر است. متر لیزری بوش مدل GLM 50 C به دلیل برخورداری از تکنولوژی بلوتوث به انواع تلفن همراه متصل می شود. 

 

معرفی متر لیزری دیوالت مدل DW03050XJ

از جمله ابزارهای اندازه گیری محصول شرکت مشهور دیوالت که تحت لیسانس آلمان و در کشور مجارستان تولید و عرضه شده است. متر لیزری دیوالت مدل DW03050XJ دارای دامنه اندازه گیری 0.05 میلیمتر تا 50 متر و دقت اندازه گیری 1.5+- میلیمتر است. 

 

مقایسه دامنه و دقت اندازه گیری

هر دو مدل دارای دامنه و دقت اندازه گیری برابر هستند. حداکثر برد اندازه گیری 50 متر و دقت 1.0 میلیمتر بر متر که دقت بالایی برای یک متر لیزری محسوب می شود. بنابراین این دو مدل در فاکتور های مذکور با یکدیگر تفاوتی ندارند. 

 

مقایسه توانایی محاسبات و حافظه داخلی

مدل دیوالت دارای حافظه داخلی بالاتری است. متر لیزری دیوالت توانایی ثبت 30 داده آخر را دارد در حالی که مدل بوش دارای 5 حافظه داخلی است. هر دو مدل توانایی محاسبه مسافت، مساحت، محیط، ارتفاع و فیثاغورث را دارند.

 

صفحه نمایش و قابلیت خاموش شدن خودکار

مدل دیوالت دارای صفخه نمایش دو خط و مدل بوش دارای صفحه نمایش چهار خطی است. هر دو مدل از قابلیت خاموش شدن خودکار برخوردار هستند.

 

منبع تغذیه 

هر دو مدل متر لیزری از دو عدد باتری نیم قلمی سایز AAA تغذیه می شوند.

 

نوع لیزر و استاندارد ها

هر دو دستگاه دارای لیزر از نوع کلاس 2 هستند. مدل بوش به دلیل برخورداری از IP64 و مدل دیوالت به دلیل برخورداری از استاندارد IP65 در برابر گرد و غبار، رطوبت و ضربه مقاوم هستند.

 

قابلیت انتقال داده

برخلاف متر لیزری مدل دیوالت، متر لیزری مدل بوش از قابلیت انتقال داده برخوردار است. مدل بوش به دلیل برخورداری از بلوتوث قابلیت انتقال داده به گوشی های هوشمند با پلتفرم های اندروید و IOS را نیز دارد که یک امتیاز بزرگ برای این مدل محسوب می شود.

 

مشخصات ظاهری

مدل دیوالت از مدل بوش کمی حجیم تر و سنگین تر است. مدل glm 50 c دارای طول 10.6 و عرض 4.5 سانتی متر است. مدل dw03050xj دارای طول 11 و عرض 5 سانتی متر است. وزن مدل دیوالت برابر با 150 گرم و وزن مدل بوش معادل 100 گرم است.

 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha