معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه چکش تخریب بوش مدل GSH 5 و رونیکس مدل 2806

مقایسه چکش تخریب بوش مدل GSH 5 و رونیکس مدل 2806

در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم دو مدل سبک وزن و کم حجم چکش تخریب محصول دو شرکت بوش و رونیکس را معرفی و با یکدیگر مقایسه کنیم. این دو مدل چکش تخریب (پیکور) از پرفروش ترین و پرطرفدار ترین مدل های چکش تخریب سبک سایت ایران بوش هستند. اگر هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته اید یا علاقه مند به مقایسه این دو مدل محبوب هستید، پس این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

 

معرفی چکش تخریب بوش مدل GSH 5

یک مدل چکش تخریب سبک وزن با طراحی جمع و جور که به موتور قدرتمند 100 وات مجهز می باشد. چکش تخریب بوش مدل GSH 5 به دلیل برخورداری از این موتور قدرتمند جهت انواع تخریب ها و حفاری های سبک مناسب است. این مدل دارای وزنی اسمی 5 کیلوگرمی است و در بازار تحت عنوان چکش تخریب 5 کیلویی بوش شناخته می شود اما وزن دقیق آن معادل 5.6 کیلوگرم است.

 

معرفی چکش تخریب رونیکس مدل 2806

یک چکش تخریب 6.5 کیلویی محصول شرکت شناخته شده رونیکس است. چکش تخریب رونیکس مدل 2806 از موتور قدرتمند 950 وات برخوردار است. با استفاده از این چکش تخریب حرفه ای می توان نیرویی معادل 10 ژول در هر ضربه به سطوح مختلف وارد کرد. یک ابزار قدرتمند و حرفه ای برای مصالف عمرانی و ساختمانی است که قادر است 2900 ضربه در دقیقه به سطوح مختلف وارد کند.

 

مقایسه توان و قدرت تخریب

مدل بوش در مقایسه با مدل رونیکس دارای توان بالاتری است اما در قدرت تخریب از رقیب خود ضعیف تر است. انرژی هر ضربه در مدل بوش معادل 7.5 ژول و در مدل رونیکس معادل 10 ژول است. قدرت تخریب بالاتر مدل رونیکس می تواند سرعت و راندمان کاری شما را بالاتر ببرد. 

 

سیستم قلم گیری 

سیستم قلم گیری مدل رونیکس از نوع شش گوش HEX و سیستم قلم گیری مدل بوش از نوع 5 شیار SDS MAX می باشد. بنابراین برای مدل رونیکس باید از قلم های شش گوش و برای مدل بوش از قلم های 5 شیار استفاده کرد. 

 

وزن و حجم

هر دو مدل دارای وزن کم و طراحی جمع و جور هستند. چکش تخریب بوش دارای وزن 5.6 کیلوگرم و چکش تخریب رونیکس از وزنی معادل 6.5 کیلوگرم برخوردار است. وزن سبک و حجم کم این دو مدل به این معنی است که باید از آن ها در تخریب های سبک و حجم متوسط استفاده نمود. هیچ کدام از این دو مدل برای تخریب و حفاری های سنگین و حجم بالا مناسب نیستند.

 

راحتی و ایمنی

دسته این دو مدل دارای ارگونومی عالی و طراحی منحصربفرد است. طراحی استاندارد و ارگونومیک این توانایی را به کاربر می دهد که تسلط و کنترل خود را بر ابزار افزایش دهد. بنابراین سرعت و راندمان کاری افزایش یافته و کاربر کار خود را در زمان کمتر و کیفیت بالاتری انجام می دهد. مدل بوش دارای دسته کمکی D شکل با روکش ضد لغزش است و مدل رونیکس نیز دارای دارای دسته ارگونومیک با روکش لاستیکی نرم است.  

با بهره مندی از قابلیت قفل سوییچ به کار رفته در این دو مدل می توان در مصارف طولانی و مداوم سوییچ را در حالت روشن قفل کرده تا از بروز خستگی کاربر جلوگیری شود. وجود کلاج ایمنی در این مدل موجب افزایش طول عمر دستگاه و افزایش ایمنی کاربر می شود. در هر دو مدل دسته ها به گونه ای طراحی شده اند تا کمترین لرزش را به کاربر منتقل کنند. با برخورداری از این قابلیت بازده و سرعت کار افزایش یافته و از ایجاد خستگی کاربر جلوگیری می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha