معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دریل شارژی بوش مدل GSB 180 LI و دیوالت مدل DCD734S2

دریل شارژی بوش مدل GSB 180 LI و دیوالت مدل DCD734S2

دریل های شارژی از رایج ترین و پرمصرف ترین ابزارهای شارژی هستند. قطعا هر فنی کار و نجاری به یکی از مدل های دریل شارژی نیاز دارد. یک ابزار پرکاربرد که جهت سوراخکاری سبک بر روی چوب، فلز، پلاستیک و حتب در برخی مدل ها بر روی بتن مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از سری های پیچ گوشتی در این مدل ها می توان به باز و بسته کردن انواع پیچ بر روی سطوح سخت چوب و... پرداخت. دریل های شارژی در ابعاد، توان، گشتاور و قابلیت های مختلف به بازار عرضه می شوند. و برخی از آن ها ممکن است برای مصارف خاصی طراحی شده باشند. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد معرفی و مقایسه دو مدل محبوب دریل شارژی از دو شرکت بوش و دیوالت را داریم.

 

معرفی دریل شارژی بوش مدل GSB 180 LI

این مدل از پرفروش ترین مدل های دریل شارژی فروشگاه اینترنتی ایران بوش می باشد. این مدل از باتری با ولتاژ 18 ولت و ظرفیت 1.5 آمپر ساعت تغذیه می شود. دریل شارژی بوش مدل GSB 180 LI به مکانیزم چکشی مجهز می باشد؛ این قابلیت به افزایش بهره وری و سرعت کار کمک می کند. سه نظام به کار رفته در این مدل از نوع اتوماتیک و دارای ظرفیت ابزارگیری 10 میلیمتر است. 

 

معرفی دریل شارژی دیوالت مدل DCD734S2

پرفروش ترین مدل دریل شارزی دیوالت که دارای موتور قدرتمند 14.4 ولت و سه نظام اتوماتیک با ظرفیت ابزارگیری 13 میلیمتر است. دریل شارژی دیوالت مدل DCD734S2 به دلیل برخورداری از طراحی جمع و جور و وزن سبک مورد توجه کاربران قرار گرفته است. به دلیل بهره مندی از طراحی ارگونومیک می توان از آن در فضاهای محدود به راحتی استفاده کرد.

 

مقایسه سرعت و گشتاور

خوشبختانه هر دو مدل از سیستم کنترل سرعت برخوردار هستند. به کمک گیربکس دو دور به کار رفته در هر دو مدل می توان سرعت آن ها را در دو حالت تنظیم کرد. سرعت مدل بوش در بالاترین حالت برابر با 1700 دور در دقیقه است. مدل دیوالت نیز در بالاترین حالت دارای سرعت 1500 دور در دقیقه است. حداکثر میزان گشتاور در مدل بوش برابر با 54 نیوتون بر متر و در مدل دیوالت برابر با 38 نیوتون متر است. میزان گشتاور دریل شارژی DCD734S2 دیوالت در 16 حالت مختلف قابل تنظیم است.

 

مقایسه قدرت و کارایی

هر دو مدل دارای گیربکس صنعتی دو سرعته هستند. بهره مندی از گیربکس مقاوم دو دور با دنده های تمام فلزی در هر دو مدل، آن ها را به یک ابزار قدرتمند با طول عمر و راندمان کاری بالا تبدیل کرده است. مدریل دیوالت در دو حالت پیچ کاری و مته کاری قابل استفاده است. اما از مدل بوش به دلیل برخورداری از مکانیزم چکشی می توان در سه حالت پیچگوشتی، مته کاری ساده و مته کاری ضربه ای استفاده کرد. مدل بوش با قدرت 18 ولت در مدل دیوالت دارای ولتاژ بالاتری است و این قدرت بالاتر در میزان گشتاور و سرعت نیز اثر گذار خواهد بود. دریل شارزی دیوالت دارای ظرفیت سوراخکاری 13 و 30 میلیمتر در فلز و چوب است. دریل شارژی بوش نیز دارای ظرفیت سوراخکاری 10 و 35 میلیمتر در فلز و چوب است.

 

طراحی ظاهری و ارگونومی 

این دو دستگاه تقریبا هم وزن هستند. دارای طراحی جمع و جور و سبک جهت سهولت کاربری و همچنین قابلیت کار در فظاهای محدود است. خوشبختانه هر دو مدل دریل پیچ گوشتی شارژه به چراغ LED بر روی بدنه مجهز هستند. با برخورداری از این قابلیت می توان در محیط های نیمه تاریک و زوایایی که دید کاربر مطلوب نیست استفاده کرد. باتری لیتیوم یون در هر دو مدل در پایین ترین قسمت آن ها قرار گرفته و به عنوان یک پایه برای دستگاه عمل می کند. دسته ها دارای طراحی ارگونومیک و منحصربفرد هستند. همچنین وجود روکش لاستیکی نرم و ضد تعریق نیز باعث بهبود کاربری این دو مدل می شود. 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha