معرفی به دوستان اشتراک گذاری

یک سنباده لرزان باید چه ویژگی هایی داشته باشد

راهنمای خرید سنباده لرزان

هر آنچه برای خرید یک سنباده لرزان مناسب نیاز دارید.

راهنمای خرید سنباده لرزان

سنباده لرزان یک ابزار ضروری برای نجارها است. تمام کسانی که با چوب و مصنوعات چوبی سروکار دارند حتما به ایم ابزار نجاری نیاز پیدا خواهند کرد. از این ابزار نجاری برای سنباده زنی و پرداخت کاری سطوح چوبی، مبلمان و مصنوعات چوبی استفاده می شود. انتخاب یک سنباده لرزان کارآمد و سریع می تواند سرعت انجام کار و کیفیت آن را افزایش دهد. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم ویژگی های یک سنباده لرزان کارآمد را مورد بررسی قرار دهیم. بهتر است قبل از خرید، مقاله را تا پایان دنبال کنید تا تصمیم خود را با قاطعیت بیشتری بگیرید.

 

سنباده لرزان باید در چه اندازه ای باشد؟

سنباده لرزان کوچک دارای دقت بالاتر است اما در مقایسه با سنباده لرزان های بزرگ توان کمتری دارد. سنباده لرزان بزرگ معمولا دارای توان بالاتری هستند اما کنترل کردن آن ها کمی دشوارتر است و نیاز به مهارت و تسلط بیشتری دارند. 

 

سنباده زن برقی یا شارژی؟

سنباده لرزان برقی از برق 220 ولت شهری با ولتاژ 220 ولت تغذیه می شود. سنباده لرزان شارژی از باتری لیتیومی یا کادمیومی به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند. مدل شارژی بیشتر در محیط هایی کاربرد دارد که در آن ها دسترسی به برق شهری (پریز برق) وجود ندارد؛ اما مدل های شارژی از قدرت و توان مدل های برقی برخوردار نیستند.

 

 سیستم کنترل سرعت دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی های یک سنباده لرزان مناسب مجهز بودن آن به سیستم کنترل سرعت است. با برخورداری از این قابلیت می توان سرعت لرزش دستگاه را با توجه به نوع عملیات کنترل کرد. مدل های سنباده لرزانی که دارای سیستم کنترل سرعت باشند از مدل های معمولی گران تر هستند.

 

قابلیت اتصال به جاروبرقی دارد؟

هنگام عملیات سنباده زنی با دستگاه سنباده لرزان حجمی از گرد و غبار ناشی از کار در محیط پخش می شود. با برخورداری از این قابلیت می توان دستگاه را به جاروبرقی صنعتی متصل کرد و این گرد و غبار را جمع آوری کرد تا وارد ریه های کاربر یا وارد موتور دستگاه نشود. 

 

 وزن پایین تر و جابجایی آسان تر

هر چه ابزار مورد نظر سبک تر باشد جابجایی آن آسان تر است. اگر شغل شما به گونه ای است که باید دائما دستگاه مورد نظر خود را جابجا کنید پس بهتر از در انتخاب دستگاه ویژگی وزن پایین و قابلت جابجایی را در نظر بگیرید.

 

برخوردار از ترمز الکترونیکی

در مدل هایی که از سیستم ترمز الکترونیکی بهره می برند کنده شدن قطعه کار به ویژه در لبه های آن در حین کار جلوگیری شده و در نتیجه کیفیت کار افزایش می یابد. ترمز الکترونیکی قطعا یک فاکتور بسیار مهم در انتخاب سنباده لرزان خواهد بود.

 

برخورداری از قفل کن سوییچ

با فعال کردن این قابلیت می توان سوییچ را در حالت روشن قفل کرد و با سهولت بیشتری به عملیات سنباده زنی ادامه داد. با به بهره مندی از این قابلیت می توان به مدت طولانی بدون ایجاد خستگی از دستگاه استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha