معرفی به دوستان اشتراک گذاری

با شهر تفلیس؛ پایتخت گرجستان بیشتر آشنا شوید

با شهر تفلیس؛ پایتخت گرجستان بیشتر آشنا شوید

با شهر تفلیس؛ پایتخت گرجستان بیشتر آشنا شوید

شهر تفلیس به عنوان پایتخت کشور گرجستان و از مهم ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. تفلیس شهری است با مردمی خون گرم و مهمان نواز که در آن مسلمان ها و مسیحیان را در کمال آرامش در کنار هم خواهید دید. شهری فارغ از تعصبات دینی و دارای تاریخچه ای کهن است. این تاریخچه کهن از بناهای تاریخی این شهر از جمله کلیسای جامع تثلیث تفلیس و قلعه باستانی ناریکالا پیدا است. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی این شهر و مهم ترین جاذبه های گردشگری آن بپردازیم.

 شهر تفلیس

معرفی شهر تفلیس

این شهر تاریخی بیش از 1500 سال قدمت دارد. این شهر در نزدیکی رود کر و در منطقه ای بکر و زیبا قرار گرفته است. با وجود اینکه کشور گرجستان در آسیا قرار گرفته اما می توان پایتخت این کشور را یک شهر اروپایی دانست؛ با خیابان هایی شبیه به خیابان های شهرهای اروپایی با سازه های مدرن، پیاده رو های مزین به سنگ فرش و کافه های اروپایی است. شهری رویایی در جنوب شرق اروپا که بالای 1 میلیون نفر جمعیت دارد. 

نام تفلیس برگرفته از چشمه های آب گرمی است که در این شهر قرار دارد و در طول تاریخ مورد توجه پادشاهان اروپایی از جمله پادشاهان امپراتوری ایبری قرار گرفته است. اکثر مردم این شهر مسیحی هستند اما مسلمانان نیز در این شهر سکونت دارند. از جمله شهر های اروپایی که می توانید مسجد و کلیسا را با فاصله کم از یکدیگر ببینید. 

 

مهم ترین جاذبه های گردشگری تفلیس

کلیسای جامع تثلیث تفلیس از باشکوه ترین کلیساهای اروپا است که مکانی مقدس برای مسیحیان پیرو مذهب ارتدکس است. این کلیسا به عنوان ارزشمند ترین و محبوب ترین جاذبه گردشگری شهر تفلیس شناخته می شود. این شاهکار هنری نماد گرجستان نوین است. دارای معماری شگفت انگیز و باشکوه با گنبد زرین که از فاصله دور نیز چشم نوازی می کند. این بنای تاریخی دارای مساحتی عظیم و ارتفاع بالایی است. 

قطعه باستانی ناریکالا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محبوب در تفلیس گرجستان است که در دوران امپراتوری ساسانیان و توسط ایرانی ساخته شد. این قلعه قدیمی ترین ساختمان شهر به شمار می رود و دارای ارزش تاریخی و فرهنگی بسیار بالایی است. این قلعه در واقع یک مجموعه از استحکامات نظامی بوده که بر روی یک تپه بنا نهاده شده است. قدمت این اثر باشکوه تاریخی به بیش از 1500 سال پیش باز می گردد. 

سد ژینوالی یک اثر باشکوه دیگری است که در 60 کیلومتری شمال شهر تفلیس قرار دارد. دریاچه سد ژینوالی یک جاذبه گردشگری عالی در بیرون شهر تفلیس محسوب می شود که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha