معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مقایسه دریل ضربه ای بوش و دریل ضربه ای دیوالت

مقایسه دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و دیوالت مدل DWD024K

مقایسه دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و دیوالت مدل DWD024K

قصد خرید کدام مدل دریل ضربه ای را دارید؟ بهتر است دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE را انتخاب کنیم یا دریل ضربه ای دیوالت مدل DWD024K انتخاب بهتری است؟ کدام مدل برای فعالیت مورد نظر شما بهتر و کارآمدتر است؟ این سوالات و سوالات مشابه در مورد این دو مدل حرفه ای دریل ضربه ای در این مقاله وبلاگ ایران بوش پاسخ داده می شوند. در ادامه پس از معرفی دو محصول به بررسی ویژگی ها و مقایسه دو مدل با یکدیگر می پردازیم.

 

معرفی دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE

این مدل دریل ضربه ای رده خود دارای بالاترین قدرت و کم ترین حجم و وزن است. یک دریل برقی قدرتمند مجهز به موتور 600 وات و قابلیت کنترل سرعت تا 2800 دور در دقیقه است. این ابزار برقی دارای سه نظام اتوماتیک از نوع فلزی با ظرفیت مته گیری 13 میلیمتر است. به کمک این دریل برقی می توان تا قطر 10، 13 و 25 میلیمتر به ترتیب در فلز، مصالح و چوب مته کاری کرد. با استفاده از مکانیزم چکشی این مدل می توان تا 44800 ضربه در دقیقه به سطوح مختلف وارد کرد.

 

معرفی دریل ضربه ای دیوالت مدل DWD024K

از این مدل می توان در دو حالت سوراخکاری و چکشی استفاده کرد. در حالت سوراخکاری می توان تا قطر 13، 16 و 25 میلیمتر در فلز، مصالح ساختمانی و چوب مته کرد. و در حالت چکشی می توان تا 47600 ضربه در دقیقه به سطوح مختلف وارد کرد و عملیات سوراخکاری را با سرعت بالاتری به انجام رساند. این دریل ضربه ای دارای موتور 750 وات و سه نظام آچار خور با ظرفیت 13 میلیمتر است.

 

ویژگی ها و مقایسه دو محصول

دریل ضربه ای دیوالت در مقایسه با مدل بوش قیمت به نسبت بالاتری دارد اما این دریل نسبت به رقیب خود دارای توان بالاتری است. توان 750 وات در مقایسه با توان 600 وات می تواند در برخی عملیات های سوراخکاری و تخریب یک عامل مهم در سرعت کار باشد. سه نظام به کار رفته در مدل بوش از نوع اتوماتیک فلزی است. اتوماتیک بودن به این معنی است که برای تعویض سه نظام دریل خود نیازی به استفاده از آچر ندارید دقیقا بر خلاف سه نظام آچاری. سه نظام های فلزی در مقایسه با سه نظام های پلاستیکی دارای طول عمر بالاتری هستند اما کمی به قیمت و وزن دستگاه می افزایند.

در ظرفیت سوراخکاری در سطوح مختلف نیز مدل دیوالت از رقیب خود برتر است. ظرفیت مته گیری در مدل بوش برابر با 10 میلیمتر و در مدل دیوالت معادل 13 میلیمتر است. خوشبختانه هر دو مدل از سیستم کنترل سرعت برخوردار هستند. ایت تغییر سرعت به وسیله کلید دیمر دار در مدل بوش و شستی در مدل دیوالت صورت می گیرد. سرعت هر دو دریل در بالاترین حالت ممکن به 2800 دور در دقیقه می رسد. اما تعداد ضرباتی که توسط مدل دیوات به سطوح وارد می شود از مدل بوش بیشتر است. هر دو مدل دارای بدنه ای مستحکم از جنس پلاستیک هستند و وزن آن ها تقریبا با هم برابر است. 

بر روی بدنه هر دو مدل یک کلید برای تغییر حالت از سوراخکاری به چکشی و به عکس وجود دارد. همچنین یک کلید جداگانه برای تغییر جهت سوراخکاری در حالت چپگرد و یا راستگرد بر روی بدنه تعبیه شده است. برخورداری از قابلیت قفل کن سوییچ که در هر دو مدل وجود دارد به کاربر این امکان را می دهد تا در فعالیت های طولانی مدت سوییچ را در حالت روشن قفل کند. اینگونه می توان با سهولت بیشتر و بدون ایجاد خستگی به عملیات های طولانی مدت پرداخت.

اما شاید تنها ضعف دریل ضربه ای دیوالت در مقایسه با مدل بوش، نوع سه نظام به کار رفته در محصول باشد. این مدل دارای یک سه نظام معمولی است و برخلاف مدل بوش که از سه نظام اتوماتیک فلزی برخوردار است، این مدل دارای یک سه نظام آچار خور معمولی است. در مجموع می توان گفت هر دو مدل از طراحی ارگونومیک و مستحکمی برخوردار هستند و مدل دوالت در اکثر موارد از رقیب خود برتر است. با خرید هر کدام از این دو مدل یک کیف حمل، دسته کمکی و خط کش اندازه گیری به خریداران عرضه می شود. در مدل دیوالت یک آچار نیز برای باز و بسته کردن سه نظام ارائه می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha