معرفی به دوستان اشتراک گذاری

معرفی 5 قابلیت فوق العاده گوگل درایو

معرفی 5 قابلیت فوق العاده گوگل درایو

معرفی 5 قابلیت فوق العاده گوگل درایو

گوگل درایو در واقع یک سرویس میزبانی فایل مبتنی بر فضای ابری است که توسط گوگل ایجاد شده است. از این سرویس گوگل می توان انواع فایل ها از جمله صفحات اکسل، اسلاید ها، نقاشی ها، اسناد کتبی، فایل های سرور و... به اشتراک گذاشت و ویرایش کرد. گوگل درایو به هر کاربر به صورت رایگان 15 گیگابایت حافظه اولیه می دهد و در صورتی که کاربر به حافظه بیشتری نیاز داشته باشد با پرداخت مبلغ ماهیانه از ظرفیت های بالاتری برای اشتراک اسناد خود برخوردار می شود.

گوگل درایو قابلیت های کاربردی و فوق العاده ای دارد. قابلیت هایی که به کاربر در جمع آوری اطلاعات، ساماندهی و تحلیل داده ها، اشتراک گذاری و ویرایش فایل ها و اسناد کمک می کند. در این بین برخی قابلیت ها کاربردی تر هستند و برای افرادی که به مدیریت زمان اهمیت می دهند بسیار ارزشمند است. در ادامه 5 قابلیت فوق العاده گوگل درایو را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

فایل های pdf را به آسانی ویرایش کنید

برای ویریش فایل های pdf کافی است در وبسایت گوگل درایو بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه Open With می توانید فایل خود را در Google Docs به صورت فایل قابل ویرایش اجرا کنید. با اتصالاپلیکیشن رایگان DocHub به حساب کاربری گوگل خود می توانید فایل PDF مورد نظر را به طور مستقیم در گوگل درایو باز کنید و از امکانات یشرفته آن در ویرایش فایل PDF بهره بگیرید.

برای تغییر فرمت فایل PDF خود به فرمت های دیگر مانند JPG می توانید اپلیکیشن CloudConvert به حساب کاربری خود در گوگل اضافه کرده و از امکانات آن در تغییر فرمت استفاده کنید.

 

فایل های آفیس را به طور مستقیم ویرایش کنید

با استفاده از گوگل درایو شما قادر خواهید بود فایل های آفیس از جمله ورد، اکسل و اکسس را بدون نیاز به نرم افزار جانبی اجرا کرده و ویرایش کنید. برای این کار در گوشه پایین سمت راست برنامه گوگل درایو بر روی نام فایل خود کلیک کنید تا در حالت قابل ویرایش باز شود. اگر قصد دارید فایل های آفیس خود را در Google Docs اجرا و ویرایش کنید باید به قسمت Settings مراجعه کرده و گزینه Convert uploaded files to Google Docs editor format را انتخاب کنید و سپس فایل های مورد نظر را به داخل درایو درگ کنید.

 

فایل های حساس خود را رمزگذاری کنید

با اتصال اپلیکیشن رایگان  Secure File Encryption Drive add-on به حساب کاربری خود در گوگل می توانید بر روی فایل های مهم و ارزشمند خود را بعد از آپلود رمزگذاری کنید. با ورود به این نرم افزار و کلیک راست بر روی گزینه NEW و در قسمت More می توانید گزینه Secure File Encryption را انتخاب کنید و فایل ها و اسناد خود را با رمزگذاری، بارگذاری کنید.

 

تمامی آیتم های یک صفحه وب را ذخیره کنید

با کلیک راست بر لینک هر صفحه وب می توانید تمامی آیتم های مرتبط با آن از جمله اسناد و فایل ها، تصاویر و فایل های چند رسانه ای را ذخیره کنید.

 

فکس خود را مستقیما ارسال کنید

با استفاده از گوگل درایو دیگر نیازی به دستگاه های فکس قدیمی ندارید.فکس هنوز هم در دنیای دیجیتال زنده است و کاربرد دارد. برای ارسال فکس از طریق گوگل درایو تنها به یک افزونه به نام HelloFax نیاز دارید. با اتصال این برنامه به حساب کاربری خود در گوگل می توانید به طور مستقیم از درایو فکس خود را ارسال کنید. پس از نصب افزونه بر روی گزینه New در درایو کلیک کرده و از بخش More روی گزینه Connect more apps کلیک کنید. با انتخاب این گزینه در قسمت سرچ بکس نام HelloFax را جستجو کرده و گزینه Conect را انتخاب کنید. حالا فقط کافی است روی فایل مورد نظر خود راست کلیک کرده و در قسمت Open With بر روی گزینه HelloFax کلیک کنید تا فکس ارسال شود.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha