معرفی به دوستان اشتراک گذاری

راهنمای خرید سشوار صنعتی

راهنمای خرید سشوار صنعتی

راهنمای خرید سشوار صنعتی

سشوار صنعتی یک ابزار صنعتی بسیار پرکاربرد و پرمصرف در صنایع مختلف است. این ابزار برقی در رنگ آمیزی بدنه اتومبیل جهت پاکسازی رنگ قدیمی و موارد دیگر از جمله خم کاری و حالت دهی به لوله های pvc و از بین بردن لایه های قدیمی چسب به کار می رود. این ابزار همچنین در صنعت الکترونیکی برای اتصال قطعات یک برد الکترونیکی نیز کاربرد دارد. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم به معرفی نکاتی مهم در خرید سشوار صنعتی بپردازیم.

 

راهنمای خرید سشوار صنعتی 

مهم ترین نکته در خرید سشوار صنعتی توجه به دما و جریان هوای تولیدی توسط دستگاه است. دمای تولید بر حسب درجه سانتی گراد و جریان هوای تولیدی نیز بر حسب لیتر بر دقیقه محاسبه می شود. برخی از مدل های جدید سشوار صنعتی قابلیت تنظیم دما و جریان هوا در چند حالت مختلف را دارند؛ بنابراین اگر قصد داریم از سشوار صنعتی در گستره متنوعی از کارهای صنعتی استفاده کنید بهتر است مدل های با قابلیت تنظیم دما و جریان هوا را انتخاب کنید. 

نازل مورد استفاده در سشوار صنعتی نیز در کارهای صنعتی مختلف کاربرد های مختلفی دارند. برخی دستکاه های سشوار صنعتی به همراه مجموعه ای از نازل ها در انواع مختلف به کاربران ارائه می شوند که می تواند یک فاکتور خوب برای خرید شما باشد. 

قطعا داشتن ضریب بالای ایمنی برای هر ابزار برقی ضروری است. پس ایمنی نیز می تواند در ردیف مهم ترین فاکتور های شما برای خرید یک سشوار صنعتی قرار گیرد. قطع کن حرارتی مانع از افزایش دما و جریان هوا بیش از توان دستگاه می شود و علاوه بر ایمنی کاربر، طول عمر موتور دستگاه نیز افزایش می دهد. 

این نوع از ابزارهای برقی معمولا توان بسیار بالایی از برق را مصرف می کنند بنابراین داشتن یک کابل مقاوم و قوی برای این دستگاه ها الزامی است تا خطر برق گرفتگی و آتش سوزی احتمالی کاهش یابد.

المنت به کار رفته در سشوار های صنعتی از مهم ترین بخش های این محصول به کار می رود. المنت ها در سشوار صنعتی هم تاثیر بسیار بالایی بر قیمت آن دارند و هم بر کارایی آن، بنابراین در انتخاب سشوار صنعتی باید به این فاکتور مهم نیز توجه داشت. در سشوار های صنعتی قدیمی المنت هایی معمولی با روکشی عایق به کار گرفته می شد. این نوع المنت ها با وجود دوام و طول عمر بالا دمای متعادلی را ایجاد نمی کردند اما در نسل جدید المنیت ها دیگر این مشکل وجود ندارد.

نسل جدید المنت ها از سرامیک ساخته شده و با آن ها المنت سرامیکی می گویند. این نوع المنیت ها در مقایسه با نسل های قدیمی در برابر حرارت بالا عایق بوده و مصرف برق را به طرز چشمگیری کاهش می دهند. این نوع المنت ها از روکش تمام استیل با طول عمر بالا نیز برخوردار هستند. البته این نوع المنت ها به نسبت مدل های قبلی دارای ساختاری حساس تر هستند و ممکن است در ضربات سرامیک آن ها خورد شده و به المنت آسیب بزند؛ اما با رعایت برخی نکات می توان از آسیب دیدگی المنت های سرامیکی جلوگیری کرد. 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha