معرفی به دوستان اشتراک گذاری
مقایسه دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و آاگ مدل SBE 580 R

مقایسه دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و آاگ مدل SBE 580 R

مقایسه دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و آاگ مدل SBE 580 R

در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم به معرفی و مقایسه دو مدل پرطرفدار و پرمصرف دریل ضربه ای بپردازیم. اگر شما نیز برای خرید دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE و دریل ضربه ای آاگ مدل SBE 580 R مردد هستید به شما توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید. ابتدا به معرفی اجمالی دو محصول می پردازیم و سپس آن ها را از لحاظ فنی و کارایی با یکدیگر مقایسه می کنیم.

 

معرفی دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE 

این مدل دریل ضربه ای بوش به دلیل طراحی جمع و جور و سبکی که دارد مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است. این مدل دارای موتوری با قدرت 600 وات است. این موتور قدرتمند قادر است مته را با حداکثر سرعت 2800 دور در دقیقه به حرکت در آورد. 

 

معرفی دریل ضربه ای آاگ مدل SBE 580 R

مشهورترین مدل دریل ضربه ای آاگ است. این مدل دریل ضربه ای دارای حداکثر سرعت 2800 دور در دقیقه است. توان خروجی این دستگاه برابر با 580 وات است و به کمک آن می توان عملیات سوراخکاری بر روی فلز را تا قطر 13 میلیمتر انجام داد.

 

مقایسه دو محصول

هر دو دستگاه دارای موتوری قدرتمند هستند و در دو حالت ساده و چکشی قابل استفاده اند. دریل ضربه بوش با داشتن موتوری قدرتمند تر با توان 600 وات برای افرادی که توان دستگاه برای آنان اهمیت دارد در اولویت خرید خواهد بود.

هر دو مدل به سیستم کنترل سرعت مجهز می باشند. به کمک کلید گازی طراحی شده بر روی بدنه دریل ضربه ای آاگ می توان با فشردن انگشت سرعت دستگاه را افزایش داد و بر عکس. مدل بوش مجهز به شستی دیمر دار است بنابراین با تنظیم پیچ قرار گرفته بر روی دکمه پاور میتوان سرعت دلخواه برای انجام عملیات سوراخکاری را تنظیم کرد.

سیستم مته گیری در مدل بوش از نوع اتوماتیک است و برای تعویض مته نیاز به استفاده از آچار نیست. اما سه نظام به کار رفته در مدل آاگ از نوع آچارخور است؛ بنابراین برای تعویض هر بار مته به آچاری مخصوص نیاز است که به همراه محصول ارائه می شود. ظرفیت مته گیری در هر دو مدل معادل 13 میلیمتر است. ظرفیت مته کاری مدل بوش در انواع فلز، چوب و مصالح ساختمانی به ترتیب برابر با 10، 25 و 15 میلیمتر است. ظرفیت مته کاری مدل آاگ در فلزات، چوب و مصالح ساختمانی برابر با 13، 30 و 15 میلیمتر است. 

هر دو مدل از طراحی ارگونومیک و خوش دست و دسته با روکش لاستیکی نرم برخودار هستند. سیستم گردش در هر دو مدل از نوع چپگرد و راستگرد است. اما دریل ضربه ای بوش یک ویژگی منحصربفرد دارد که در مدل آاگ یافت نمی شود و آن هم سیستم چرخش زغال است؛ با بکارگیری این سیستم می توان در حالت چپگرد نیز از سرعت مناسب بهره برد.

دریل ضربه ای بوش مدل GSB 13 RE به همراه دسته کمکی، خط کش، کیف حمل، دفترچه راهنما و ضمانت نامه 12 ماهه به خریداران عرضه می شود. از متعلقات دریل ضربه ای آاگ مدل SBE 580 R نیز می توان به کیف مخصوص حمل، دسته کمکی، خط کش، دفترچه راهنما و ضمانت نامه 25 ماهه اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha