معرفی به دوستان اشتراک گذاری

نکات مهم در خرید رنده نجاری

نکات مهم در خرید رنده نجاری

رنده نجاری در انواع دستی و برقی به بازار عرضه می شود. رنده نجاری برقی نسبت به رنده نجاری دستی عملیات رنده کاری سطوح چوبی را سرعت و کیفیت بهتری انجام می دهد.

نکات مهم در خرید رنده نجاری

رنده نجاری از جمله ابزار های ضروری در هر کارگاه نجاری است که جهت صاف و یکدست کردن سطوخ ناهموار چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. رنده نجاری در انواع دستی و برقی به بازار عرضه می شود. رنده نجاری برقی نسبت به رنده نجاری دستی عملیات رنده کاری سطوح چوبی را سرعت و کیفیت بهتری انجام می دهد. علاوه بر این از رنده برقی برای ایجاد دو راهه بر روی سطوح چوبی نیز استفاده می شود. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم شما را با نکات مهم در انتخاب و خرید رنده نجاری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

توان موتور

از مهم ترین ملاک های انتخاب رنده نجاری قدرت و توان خروجی موتور آن است. طبیعتا برای انجام رنده کاری در حجم و عمق بالا نیاز به موتور با توان و قدرت بیشتری است. 

 

عمق رنده کاری

عمق رنده کاری توسط پیچ تنظیم شونده قابل تنظیم و کنترل است. ظرفیت عمق رنده کاری در رنده های برقی به توان و قدرت موتور آن ها بستگی دارد که هنگام خرید باید به آن توجه داشت. باید توجه داشته باشدید که با تغییر عمق رنده کاری نمی توان فرم سطوح چوبی را تغییر دادو برای این کار به ابزار های دیگری نیاز است.

تیغه رنده 

تمامی مدل های رنده نجاری دارای دو تیغه جهت انجام عملیات برش و لایه برداری هستند. یک تیغه بادوام و قدرتمند از جنس فولاد ساخته می شود و دارای لبه ای با زاویه مناسب و قابلیت تیز شوندگی است. یک تیغه خوب باید در هر دو حالت مستقیم و بغل دوراهه عملکرد مطلوبی داشته باشد. برای برای ایجاد موج بر روی سطوح چوبی باید از تیغه های مخصوصی استفاده کرد که اصطلاحا به آن ها تیغه موج دار می گویند.

 

ظرفیت رنده کاری

به حداکثر عرض قطعه کار که توسط تیغه دستگاه پوشش داده می شود، ظرفیت رنده کاری گفته می شود. ظرفیت رنده کاری به طول تیغه رابطه بستگی دارد. هر چه طول تیغه دستگاه بیشتر باشد عرض قابل پوشش توسط رنده نیز افزایش می باشد. 

 

دسته

دسته یک بخش مهم در رنده های نجاری است که از آن برای کنترل دستگاه و حرکت دادن آن بر روی قطعه کار استفاده می شود. یک دسته خوب باید دارای طراحی ارگونومیک و روکش لاستیکی نرم و ضد لغزش باشد تا کاربر در فعالیت های مداوم و طولانی مدت دچار خستگی زود هنگام نشود. 

 

گونیا

برخی مدل های رنده نجاری به همراه گونیا به کاربران عرضه می شوند. با نصب گونیا بر روی دستگاه می توان تیغه ها را با تسلط بیشتر و کنترل بهتری بر روی قطعه کار حرکت داد. میزان ارتفاع و عمق گونیا قابل تنظیم است.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha