معرفی به دوستان اشتراک گذاری

آمریکا ایران را به انجام حمله الفجیره متهم کرد

آمریکا ایران را به انجام حمله الفجیره متهم کرد

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، دولت ترامپ روز جمعه اعلام کرد ۱۵۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند که جلوی اقدامات مخرب ایران را بگیرد.

آمریکا ایران را به انجام حمله الفجیره متهم کرد

شفقنا- آمریکا روز جمعه ایران را به سازماندهی حمله به تانکرهای نفتی در ساحل الفجیره متهم کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، دولت ترامپ روز جمعه اعلام کرد ۱۵۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند که جلوی اقدامات مخرب ایران را بگیرد. دولت آمریکا همچنین اعلام کرد به دنبال اعلام حالت فوق‌العاده در ارتباط با تهدیدات ایران است تا راه برای فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان، امارات و دیگر کشورهای عربی به منظور مقابله با آنچه تهدیدات ایران خوانده شده، باز شود.

واشنگتن اعلام کرده ۱۵۰۰ نیروی جدید که به خاورمیانه اعزام می‌شوند، کاربران سامانه پاتریوت، مهندسان نظامی و همچنین اسکادران جدید جنگنده خواهند بود. آمریکا هم‌اکنون از قطر تا افغانستان بیش از ۷۰ هزار نیرو در خاورمیانه دارد.

ترامپ در هنگام عزیمت به ژاپن به خبرنگاران گفت: ما تنها به دنبال امنیت در خاورمیانه هستیم؛ ما درحال اعزام نیروی کوچک اما فعال و قوی به منطقه هستیم؛ من فکر نمی‌کنم ایرانی‌ها بخواهند با ما جنگ کنند اما آنها نباید سلاح اتمی داشته باشند و این را خوب می‌دانند.

دولت ترامپ در عین حال سپاه پاسداران ایران را مسئول حملات دو هفته پیش به چند تانکر سعودی و نروژی در ساحل الفجیره امارات متهم کرد و اعلام کرد این نهاد نظامی ایران در پشت صحنه این حمله قرار داشته است. ژنرال مایکل گیلدای از فرماندهان نیروی دریایی ارتش آمریکا مدعی شد: ما با اطمینان می‌گوییم که ایران به وسیله نیروهای نیابتی خود مسئول این حمله بوده است. وی مدعی شد پنتاگون مین‌های مورد استفاده در این حمله را متعلق به ایران می‌داند.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha