معرفی به دوستان اشتراک گذاری

آشنایی با علف زن و انواع آن

آشنایی با علف زن و انواع آن

آشنایی با علف زن و انواع آن

علف زن از جمله ابزار های باغبانی است که برای تمیز و مرتب کردن فضا سبز اطراف خانه، ویلا، محل کار و... بهترین انتخاب است. دستگاه های علف زن یا علف تراش در انواع مختلف از جمله علف زن موتوری، علف زن برقی، علف زن کولی یا دوشی و علف زن دستی در بازار عرضه می شود که هر کدام از آن ها قابلیت های منحصربفرد خود را دارند. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم به معرفی انواع علف زن و کاربردهای آن ها بپردازیم.

علف زن موتوری

علف زن موتوری  یا داس موتوری از پرکاربردترین و پرمصرف ترین مدل های علف زن است. انرژی مورد نیاز این دستگاه ها از احتراق بنزین تامین می شود. البته بنزین باید با روغن ترکیب شود تا دستگاه کارکرد بهینه خود را ارائه دهد. اغلب مدل های علف زن موتوری از نوع تک سیلندر دو زمانه هستند. موتور برخی از این مدل علف زن ها بر روی دسته قرار می گیرد و در مدل های دیگر مانند کوله پشتی بر روی دوش کاربر قرار می گیرد. قدرت موتور این نوع علف زن ها از 1.5 تا 3 اسب بخار متغیر است. 

علف زن برقی 

برخلاف علف زن های موتوری این مدل از علف زن ها دارای اتصالات و کابل هستند و از برق 220 ولت شهری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. این نوع علف زن مانند علف زن موتوری به موتور 1.5 تا 3 اسب بخار مجهز می باشد. محدوده پوشش و قدرت این دستگاه به میزان قدرت موتور یا الکتروموتور آن بستگی دارد.

برخی مدل های دارای موتور 2 زمانه و برخی دیگر دارای موتور 4 زمانه هستند. علف زن های برقی دارای دو دسته ارگونومیک هستند که به عنوان فرمان علف زن جهت انجام دقیق عملیات علف زنی مورد استفاده قرار می گیرند. تیغه های مورد استفاده در علف زن برقی از نوع ساده و الماسه است و تعداد دندانه های آن ها از 36 تا 100 دندانه است. 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha