معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دریل ماکیتا

یکی از پر مصرف ترین ابزار ها دریل می باشد

دریل ماکیتا

دریل یکی از پر کاربرد ترین ابزار ها می باشد که به جرات می توان اولین ابزار برقی که هر فردی می خواهد تهیه کند دریل می باشد .

با پیشرفت صنعت در ضمینه های مختلف دریل ها هم دارای تنوع چه به لحاظ قدرتی و چه به لحاظ تنوعی شده اند .

به صورت کلی می توان دریل ها را به دو دسته صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم کرد که هیچ ارتباطی با جسته و وزن دستگاه ندارد .

یکی از موارد پر مصرف دریل ها دریل های ضربه ای می باشد که به اشتباه به نام دریل چکشی نیز می شناسند و این به خاطر تصویری است که از حالت ساده به حالت ضربه ای تغییر می دهیم .

دریل های ضربه ای برای سوراخکاری بر روی انواع مواد از جمله سنگ  مصالح ساختمانی فلزات و یا چوب مورد استفاده قرار می گیرد . البته این دریل ها دارای سه نظام های مختلفی در سایز های  متفاوت می باشند و انواع آچار و اتوماتیک وجود دارد . از دیگر خصوصیات دریل های ضربه ای ساده و یا گیربکسی بودن آنها می باشد .

دریل ضربه ای hp 1631 k ماکیتا یک دریل کامل با قابلیتهای مختلف برای کارهای شخصی و نیمه حرفه ای می باشد که برای انواع صوراخکاری ها مناسب می باشد .

این دریل ماکیتا دارای بدنه پلاستیکی با کیفیت بالا می باشد که در قسمت دسته آن یک لاستیکی دارد که مانع از تعرق زیاد و لغزش می شود و در مدت زمان طولانی و مکان هایی که گرمای زیادی دارد بسیار مهم می باشد که باعث می شود دستگاه از دست رها نشود .

1361 ماکیتا دارای کلید الکترونیکی می باشد و با فشار  وارد شده بر کلید سرعت آن کم و زیاد می شود . البته در برخی از دریل ها قابلیت تنظیم مقدار فشار نیز وجود دارد که در این مدل از دریل های ما کیتا وجود ندارد . همچنین این دستگاه دارای کلید چپ گرد و راست گرد نسل قدیمی می باشد که اگر بخواهید از این دریل به جای پیچگوشتی استفاه نمایید این قابلیت به کمک شما می آید .

 

 

در قسمت جلویی 1631 ماکیتا یک شبیه به گیربکس قرار دارد که باعث می شود دریل در حین کار طولانی و یا سوراخکاری بر روی مواد سخت مقاوم تر باشد . البته این نکته را باید در نظر بگیرید که این گیر بکس قابل مقایسه با دریل های صنعتی تمام نمی باشد و باید اندازه خود همین محصول از آن توقع داشت .

از دیگر خصوصیات این مدل دریل ماکیتا حالت ساده و ضربه ای دریل می باشد که حالت ساده برای سوراخکاری بر روی چوب و فلزات و حالت ضربه ای برای سوراخکاری بر روی مصالح ساختمانی می باشد .

 

سه نظام 1316 از نوع اتوماتیک با روکش پلاستیکی می باشد که برای کسانی که از یک مته ثابت استفاده نمی کنند بسیاد مفید می باشد چرا که سرعت تعویض مته در این نوع سه نظام بسیار بالا می باشد .

این دریل ماکیتا دارای دسته کمکی برای راحت تر گرفتن و تسلط کامل به دریل است که همگی در داخل یک کیف هارد کیس که روی آن دارای یک اورگانیزر می باشد قرار دارد .

 

چند نکته مهم در باره استفاده بهینه از هر نوع دریل از جمله hp1631k ماکیتا

  • برای سوراخکاری بر روی مصالح نرم از دور بالا و برای سوراخکاری بر روی مصالح سخت از دور پایین استفاده نمایید .
  • سه نظام را هیچ گاه تا آخر باز نکنید .
  • از حالت ساده برای سوراخکاری بر روی چوب و فلزات و مصالح ترد و شکننده استفاده نمایید مانند کاشی و سرامیک هایی که پست آنها خالی است .
  • از کلید قفل کن برای زمانی که دریل را یکسره می خواهید روشن نگه دارید استفاده نمایید .

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha