معرفی به دوستان اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی

راهنمای انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی

راهنمای انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یک دستگاه مکنده مجهز به موتور قدرتمند است و از آن برای تمیز کردن محیط های بزرگ و عمومی و زدودن دوده، گرد و غبار و زباله در فضاهای صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. در این مقاله وبلاگ ایران بوش قصد داریم شما را برای انتخاب و خرید یک جاروبرقی صنعتی مناسب راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید. 

نکات اصلی انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی 

انواع مختلفی از جاروبرقی صنعتی در بازار ابزارآلات عرضه شده اند؛ اما هر کدام از آن ها برای محیط ها و فعالیت های خاصی طراحی و ساخته شده اند. پس برای انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی مناسب فعالیت خود می توانید نکات مهم زیر را در نظر بگیرید.

  • قدرت مکش
  • توان موتور
  • سرعت مکش
  • فیلتراسیون
  • مخزن زباله

جاروبرقی مورد نظر را برای چه کاری می خواهید؟

در فعالیت خود با چه چیزی سروکار دارید و قصد دارید بعد از خرید جاروبرقی مدنظر چه کارهایی را با آن انجام دهید؟ پاک کردن گرد و غبار، زدودن مواد سمی و شیمیایی، جمع آوری و پاکسازی مایعات برای هر کدام از این موارد می توانید یک دستگاه حرفه ای و کارآمد را انتخاب کنید و بخرید.

قدرت مکش؛ یک فاکتور مهم در خرید جاروبرقی صنعتی

قدرت مکش آب بر حسب میلیمتر آب تعیین می شود و یکی از فاکتور های مهم در انتخاب جاروبرقی صنعتی است. هر چقدر قدرت مکش بر حسب میلیمتر اب بیشتر باشد، دستگاه شما دارای قدرت مکندگی بالاتری است.

فیلتراسیون؛ عاملی مهم در افزایش طول عمر دستگاه

یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه است که وظیفه جلوگیری از ورود آب و گردو غبار و آلودگی به درون موتور را بر عهده دارد. درست عمل کردن و کارآمد بودن این بخش موجب سالم ماندن دستگاه و افزایش طول عمر آن می شود. معمولا دو نوع فیلتر HEPA یا ULPA در مدل های جاروبرقی صنعتی به کار می رود.

  • فیلترهای HEPA یا «High-efficiency particulate air» جهت فیلتر حداکثر ۹۹٫۹۷ درصد ذرات گرد و غبار موجود در فضا، تا اندازه  ۰٫۳ میکرون 
  • فیلترهای ULPA یا «Ultra-low particulate air» جهت فیلتر حداکثر ۹۹٫۹۹۹ درصد ذرات گرد و غبار تا اندازه ۰٫۱۲ میکرون

ظرفیت مخزن زباله؛ متناسب با میزان آلودگی 

مدل های جاروبرقی صنعتی دارای ظرفیت های مختلفی هستند و هر کدام از این ظرفیت ها برای حجم مشخصی از آلودگی کاربرد دارند. ظرفیت مخزن جاروبرقی صنعتی مدنظر باید متناسب با حجم آلودگی های محیط کاری شما باشد. 

سرعت مکش؛ عاملی مهم در افزایش سرعت پاکسازی محیط

میزان هوایی که در یک بازه زمانی مشخص توسط دستگاه مکیده می شود سرعت مکش نام دارد. هرچه سرعت مکش دستگاه بالاتر باشد مکش آلودگی و گرد و غبار نیز با سرعت بیشتری انجام می شود و در نتیجه سرعت انجام کار افزایش می یابد.

از جاروبرقی استفاده مداوم می کنید یا غیر مداوم؟

اگرقصد ندارید از جاروبرقی صنعتی به طور مداوم و به صورت 24 ساعته استفاده کنید بهتر است یک جاروبرقی یونیورسال تک فار انتخاب کنید. اما اگر می خواهید در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز به طور مداوم دستگاه خود را روشن نگه دارید بهتر است از یک جاروبرقی صنعتی مدل سه فاز دمنده و احیا کننده استفاده کنید. 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha