معرفی به دوستان اشتراک گذاری

روستای امامزاده ابراهیم از ییلاقات گیلان

روستای امامزاده ابراهیم از ییلاقات گیلان

با یکی از زیباترین ییلاقات گیلان آشنا شوید.

روستای امامزاده ابراهیم از ییلاقات گیلان

روستای امامزاده ابراهیم یکی از زیباترین ییلاقات استان گیلان است که در شهرستان شفت واقع شده است. وجود خانه های چوبی قدیمی با ظاهری زیبا و رنگارنگ، جنگل انبوه سرسبز، رودخانه و آبشار زیبا گردشگران را به بازدید از این ییلاق تماشایی دعوت می کند. برای رسیدن به این روستای ییلاقی زیبا باید مسیر جنگلی پر پیچ و خم را طی کنید. در ادامه مطلب به معرفی این جاذبه گردشگری می پردازیم.

آشنایی با روستای امامزاده ابراهیم

این روستای ییلاقی زیبا با نام های شاهزاده ابراهیم، شهرک چوبی امامزاده ابراهیم و شازده ابراهیم نیز شناخته می شود. این روستا در 57 کیلومتری از شهر رشت قرار دارد و بخشی از ارتقاعات جنوب شرقی شهرستان شفت را به خود اختصاص داده است. این منطقه تفریحی گردشگری از شرق به امامزاده هاشم، از غرب به روستای سیاهمزگی، از شمال به روستای طالقان و از جنوب به ارتفاعات شفت محدود می شود.

روستای امامزاده ابراهیم در منطقه احمد سرگوراب و دهستان چوبر شهرستان شفت قرار دارد. جمعیت این روستا در فصول مختلف سال متغیر است. جمعیت آن در فصول سرد سال به 80 خانوار می رسد و دلیل آن وجود هوای بسیار سرد و خطرناک بودن مسیر رفت و آمد است. اما در فصول گرم سال شاهد آب و هوایی خنک و مطبوع در این روستا هستیم و به همین جهت گردشگران بسیاری از نقاط مختلف ایران و حتی جهان برای بازدید و اقامت موقت در این روستا رهسپار شهرستان شفت می شوند. جمعیت روستای امامزاده ابراهیم در فصول گرم سال به 500 خانوار هم می رسد و عمده آن ها را افراد غیر بومی تشکیل می دهند.

جاذبه های دیدنی و تفریحی روستای امامزاده ابراهیم

حال به سراغ جاذبه های گردشگری وبخش های دیدنی این روستا می رویم تا با شکوه و زیبایی این روستا بیشتر آشنا شویم.

خانه های چوبی و رنگارنگ

در بدو ورود به روستا یک منظره شگفت انگیز شما را ذوق زده خواهد کرد و آن هم خانه هایی با معماری منحصربفرد است. خانه هایی بدون دیوار که از چوب راش ساخته شده اند و دارای سقف شیروانی هستند. جداسازی اتاق های این خانه به وسیله پرده انجام می شود. خانه های این روستا فاقد در و پنجره هستند و توسط پارچه و گونی پوشیده می شوند. خانه های چوبی این روستا با پرده های رنگی طرحدار و چوب های رنگارنگ تزیین می شوند.

امامزاده ابراهیم (ع)

یک امامزاده گران قدر و بزرگوار که تقدس بسیار بالایی نزد مردم این روستا دارد. وجود امامزاده ابراهیم که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است باعث شکل گیری و گسترش این روستا در سالیان مختلف شده است. به دلیل تقدس بالای این امامزاده مردم بومی به آن ابوالفضل گیلان نیز می گویند. وسعت این روستا هم اکنون حدود 300 متر مربع است. این امامزاده در طول سالیان مختلف مورد بازسازی قرار گرفت.

رودخانه و آبشار روستای امامزاده ابراهیم

یک رودخانه زیبا با شکوه و یک آبشار دلنواز که روستا را به دو بخش مختلف تقسیم می کند. یک رودخانه با شکوه که صدای خروش آن در همه جای روستا به گوش می رسد و چشمه ای زیبا که در 500 متری بالادست رودخانه قرار دارد و ارتفاعات کوه های جنگلی این منطقه سر چشمه می گیرد.

بازار روستای امامزاده ابراهیم

بازاری چشم نواز که توجه گردشگران را به خود جلب می کند. در این بازار می توانید از خرید سوغاتی های خوشمزه گیلان و صنایع دستی استان لذت ببرید. سوهان پزی های این بازار نیز شیرینی های بسیار خوشمزه ای را آماده می کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha