معرفی به دوستان اشتراک گذاری

نکات مهم در خرید آنلاین امن

توصیه های ضروری در امنیت خرید اینترنتی

از جمله نکات مهم در امنیت خرید اینترنتی می توان به خرید از سایت های معتبر، بروز کردن مرورگر ها، ایجاد رمز عبور ایمن و توجه به گارانتی تعویض محصول اشاره کرد.

توصیه های ضروری در امنیت خرید اینترنتی

با افزایش روز افزون فروشگاه ها اینترنتی و افزایش حجم خرید های آنلاین دانستن نکات و توصیه های کاربردی برای داشتن یک خرید اینترنتی ایمن بسیار ضروری است. دانستن همین نکات ساده و کاربردی از کلاهبرداری های اینترنتی و اخاذی های آنلاین جلوگیری می کند و راه را بر مجرمان سایبری می بندد. اگر می خواهید تجربه یک خرید آنلاین لذت بخش و ایمن را تجربه کنید با ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با مهم ترین نکات امنیت خرید اینترنتی آشنا کنیم.

مرورگر خود را همیشه بروز کنید

اگر می خواهید از قابلیت ها و فضای امن تر در مرورگر خود بهره مند شوید حتما آخرین نسخه آن را بر روی سیستم خود نصب کنید و از آن برای وب گردی و خرید آنلاین استفاده کنید.

خرید از سایت های معتبر

به یا داشته باشید که حتما خرید های آنلاین خود را از سایت های معتبر که دارای نماد اعتماد و مجوز از صنف مربوطه را دارند خرید نمایید. 

رمز عبور امن 

از پسورد های ایمن و مرکب از اعداد و حروف که قابل حدس زدن نباشد استفاده کنید. گذرواژه های ترکیبی با طول حداقل 6 حرف بسیار ایمن تر از گذر واژه های زیر 6 حرف و قابل حدس هستند. این مورد بسیار مهم است و رعایت نمردن آن در بسیاری از موارد باعث سرقت آسان رمز عبور توسط هکر ها و مجرمان سایبری شده است.

از اطلاعات شخصی خود حفاظت کنید

هرگز اطلاعات مهم بانکی از جمله رمز دوم کارت و رمز دوم اینترنتی را در هیچ سایتی ذخیره نکنید و حتی در صورت پیام مرورگر برای ذخیره اطلاعات نیز اقدام به ذخیره این اطلاعات شخصی نکنید. 

گارانتی تعویض محصول

ممکن است محصول خریداری شده مورد نظر شما قبل از این که به دست شما برسد خراب و یا آسیب دیده باشد بنابراین برای محصولاتی که گارانتی تعویض دارند می توانید با فروشنده صحبت کرده و محصول خود را تعویض نمایید.

نظرات

 
   
 
Captcha