معرفی به دوستان اشتراک گذاری

طراحی نو

بدون هزینه دکوراسون خانه خود را تغییر دهید

طراحی نو

می توان با تغییرات دکوراسیونی زیادی این روحیه را به صورت تکرار نشدنی در خود ایجاد کنید. مطالعات مختلف در این زمینه نشان داده رنگ ها، رایحه ها و لوازم تزئینی خاص قادر به تحت تاثیر قرار دادن خلق و خوی شما می باشد. و حتی شانستان را برای رضایت کامل و مطلق افزایش می دهد. با ما همراه باشید تا شما را با تغییرهای متنوع دکوراسیون آشنا کنیم.

تخت رنگارنگ

اگر از شكل تختخواب‌تان خسته شده‌اید، می‌توانید با یك كار ساده و بی هزینه، آن را به كل متحول كنید. كافی است یك ملحفه با طرح شلوغ و زیبا كه نقشش با تختخواب شما هماهنگ باشد را انتخاب كنید و رویه تخت یا بخشی از رویه آن را با ملحفه بپوشانید. برای این كار می‌توانید از كاغذ كادو یا كاغذدیواری هم استفاده كنید. تشك را بردارید، ملحفه یا كاغذ دیواری را روی جایی كه می‌خواهید بگذارید و با گذاشتن تشك آن را محكم كنید. اگر از كاغذ استفاده می‌كنید باید آن را با چسب شیشه‌ای از پشت و جلو به تخت محكم كنید.

داخل کمد لباس نقاشی بکشید

بله، کمد لباس هم به تنوع نیاز دارد! با رنگ‌های شاد داخل کمد‌ لباس‌تان را رنگ‌آمیزی کنید یا نقاشی بکشید تا هر بار در آن را باز می‌کنید هیجان‌زده شوید.

استفاده از سرامیک در دکوراسیون منزل

کاشی‌های سرامیکی یکی از چیزهایی هستند که امروزه رواج زیادی پیدا کرده اند و همه‌جا در دسترس می‌باشند. کاشی‌ها را می‌توان به روش‌ها و شکل‌های گوناگونی کار گذاشت و شیوه خاص کارگذاری آن‌ها می‌تواند فضایی تعریف شده به ما بدهد .

اگر نگران این هستید که این سرامیک‌ها در زمستان خیلی سرد باشند از سیستم گرمایی تابشی استفاده کنید که انرژی فوق العاده ای برای گرم نگه داشتن یک اتاق دارد!

دکوراسیون آشپزخانه

برای تازگی و طراوت بخشیدن به محیط از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد استفاده کنید. در این آشپزخانه چوب‌های عسلی رنگ باعث ایجاد تضاد با سرامیک‌های خاکستری کف آشپزخانه شده اند.

استفاده از سنگ‌های طبیعی کمک می‌کند تا ترکیب بافت و رنگ آن‌ها جلوه‌ای طبیعی و زیبا به محیط ببخشد. از رنگ‌های روشن استفاده کنید مثلاً گلدان‌ها یا قوطی‌های فیروزه ای… با این کار، حالتی امروزی به آشپزخانه خواهید داد. از طراحتان بخواهید به اندازه کافی کابینت در نظر بگیرد تا همیشه آشپزخانه ای مرتب و تمیز خواهید داشت.

به نورپردازی اتاق نیز توجه کنید

نصب لامپ سقفی و گذاردن آباژور متناسب با رنگ مبلمان و دیوارها تاثیر فوق العاده ای بر بزرگ نمایی و آرامش اتاق خواهد داشت. سعی کنید خلاق باشید و از اینکه همیشه مبل‌ها را دور تا دور اتاق بچینید به شدت دوری کنید.

با رنگ‌آمیزی خلاقیت به خرج دهید

رنگ دیوار‌ها تم اتاق را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید ظاهر اتاق را عوض کنید درها را با رنگ سیاه و دیوارها را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی کنید.

انباری شیک بسازید

فضایی را برای مخفی کردن درهم و برهمی ها ایجاد کنید. میز قهوه ای رنگ هم قابلیت تغییر مکان را به راحتی می دهد و همرنگ دیوار‌ها تم اتاق را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید ظاهر اتاق را عوض کنید درها را با رنگ سیاه و دیوارها را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی کنید. درون آن فضایی است برای انبار کردن وسایلی که نباید در معرض دید باشد. فضای بسیار مناسبی است برای قرار دادن اسباب بازی های بچه ها.

آشپزخانه در حمام

تفاوت در چیدمان، هر بیننده‌ای را شگفت‌زده خواهد كرد. مثلا استفاده از پارچ و قندان و لیوان و قوری برای گذاشتن وسایل بهداشتی در حمام، یكی از ابتكارهای جالبی است كه می‌توانید با انجام آن حمامی متفاوت داشته باشید. هیچكس توقع ندارد فنجان شما پر از پنبه یا شكرپاش پر از گوش‌پاك‌كن باشد. اگر وسایلی كه استفاده می‌كنید رنگ‌های شاد داشته باشند، چیدمان موفق‌تری خواهید داشت. تمام وسایل را در یك سینی رنگی بگذارید و كنار سینك دست‌شويي یاكنار وان حمام بگذارید.

آشپزخانه

با پولک لباس‌های قدیمی یک گلدان زیبا بسازید

آیا یک لباس پولک‌دار قدیمی دارید که مدتی است داخل کمد خاک می‌خورد؟ پولک‌های آن را جدا کنید و آن‌ها را داخل گلدان گل بچسبانید. به این ترتیب شما یکی از جالب‌ترین و خاص‌ترین وسیله تزیینی را در منزل خود دارید.

منبع : تبیان

 

نظرات

 
   
 
Captcha